Image uvádza… #3

Príbehov, ktoré sa voľne inšpirujú životom legendárneho páru Bonnie a Clyde, tu už bolo veľa. A aj komiks Violent Love sa na prvý pohľad môže bez problémov zaradiť do tejto škatuľky. Nevyčítam mu to ale, skôr naopak. Však aj obohraný motív, ktorý je spracovaný kvalitne, môže zaujať. A mňa Violent Love zaujalo.

 

 

Prvé číslo Violent Love sa na pultoch objavilo v novembri 2016. Scenárista Frank J. Barbiere (Five Ghosts) sa v úvode zameral na život Daisy Jane a na udalosti, ktoré ju vyformovali tak, že sa vydala na cestu zločinu. Nebola však problémová od malička. Mala veľké plány a potenciál v živote niečo dokázať, avšak stačí jeden moment a všetko sa zmení. Život nabral úplne iný smer a hlavným poslaním Daisy Jane sa stala pomsta. Jej budúci parťák, Rock Bradley, sa ukazuje až niekde v druhej polovici prvého arcu, a preto ho nemáme možnosť spoznať tak detailne ako Daisy Jane, ale myslím si, že jeho chvíľa ešte príde.

 

 

Ako som už naznačil, je to príbeh o pomste. Násilie, prestrelky a kopa mŕtvol sprevádza túto sériu od samotného začiatku. Victor Santos, ktorý sa postaral okrem kresby aj o covery, nakreslil akciu dostatočne dynamicky a krvavo. Keď niekomu priklincujú ruku k stoličke alebo keď začne šantiť brokovnica v menšej miestnosti, má to šťavu. Ale nepredstavujte si Violent Love ako nejakú bohapustú rúbačku, kde ide len o krv. Príbeh má myšlienku, vo vzduchu je romantika, láska, ale aj zrada a žiarlivosť.

 

 

Séria svoj prvý arc ukončila piatym číslom v marci tohto roka, aby sa po krátkej prestávke pred dvoma týždňami opäť rozbehla šiestym číslom. Ak máte chuť na akčnú krimi romantiku, Violent Love je tu presne pre vás. Prvý story arc sa dá už kúpiť za pár korún v TPB a verte mi, že ak vás tento príbeh zaujme, prečítať si ďalšie pokračovanie bude samozrejmosťou.

 

 

Druhým bodom programu je prvé číslo komiksu Generation Gone, ktoré debutovalo minulý týždeň. Pri pohľade na meno autora scenára vám musí byť v našich končinách určite jasné, o koho ide. Aleš Kot, ktorému u nás vyšla séria Zero, patrí medzi tú malú skupinku našincov (berme to ako Československo 😉 ), ktorí sa presadili v zahraničí. Okrem už spomínaného Zera má na konte série ako Wolf (2015 – 2016), Change (2012 – 2013), pre Marvel robil napríklad Secret Avengers a pre DC Suicide Squad. A čo napísal tentoraz?

 

 

Generation Gone sa zameriava na trojicu mladých hackerov, ktorý patria do tzv. generácie mileniálov. Cítia sa stratení, majú svoje problémy, či už vzťahové alebo doma. Keďže sú naozaj dobrý v hackovaní, rozhodnú sa pre jeden posledný job. Niečo, čo môže zmeniť ich život a vyrieši ich finančné problémy. Ak predpokladáte hacknutie banky, ste na správnej stope. Nebude to však také jednoduché.

 

 

Súčasťou príbehu je totiž aj vizionársky vedec, ktorý je tiež tak trochu stratený v armádnom komplexe, ktorého je súčasťou. Vojaci chcú výsledky, ale on má zatiaľ iba víziu. Víziu, ktorá môže byť prelomová a môže zmeniť smerovanie ľudstva. Základom všetkého je kód (zdravíme STU). Kód, ktorý má moc nás „prepísať“. Niečo ako keď ste v detstve čítali knihu, ktorá vás zásadne ovplyvnila a zmenila vaše myslenie. Na tomto koncepte je položená jeho teória. A že nejde len o teóriu, uvidíte už v prvom čísle.

 

 

Komiks sa čítal veľmi dobre. Kresba, o ktorú sa postaral Andre Araujo, nie je ničím výnimočná, ale k predostretému príbehu sa hodí. Dosť veľký priestor sa venoval spoznávaniu postáv, ich motívov, vlastností a podobne. Je to super, lebo čitateľ tak nevidí iba menom označenú postavičku, ale postavu s komplexným pozadím. Záverečný panel, respektíve záver čísla, ma neprekvapil, ale skôr vnútorne potešil. Ak vám sadne štýl rozprávania a budú vám postavy sympatické, so všetkými ich snami a dobrými aj zlými vlastnosťami, myslím, že siahnete aj po pokračovaní. Druhého čísla sa dočkáme 23. augusta.

 

 

Býva to už tak trochu zvykom, že na záver tejto rubriky vám prinášam vždy niečo uletené alebo jednoducho iné. Nebude to inak ani teraz, kedže minulý týždeň odpremiéroval komiks Moonstruck. Ten sa na prvý pohľad nemusí zdať ničím výnimočný. V úvode sledujeme rozhovor dvoch barmaniek o živote, o chlapoch, o babách a všetko by bolo štandardné, ak by jedna z nich nebola kentaur. A ak by zákazník, ktorý si berie kávu, nemal dve tváre, ktoré sa spolu hádajú. Ale rovnako je to aj na ulici. Bytosti s parohmi, krídlami alebo inými fantastickými neobvyklosťami nikto nerieši. Však je to normálne.

 

 

Pre tých, ktorí poznajú tvorbu Grace Ellis, asi nebude tento uvoľnený a zároveň fantastický štýl úplnou novinkou. Jej séria Lumberjanes, ktorú odštartovala v roku 2014, vyšla nedávno aj v českom preklade ako Záleskautky. Na príbehu, sa mi veľmi páčilo, že nemá potrebu všetko vysvetľovať. Skrátka vám niečo ukáže a buď to berte, alebo nechajte tak. Nečakajte druhé Fables, tu sa riešia oveľa triviálnejšie veci. Kam zobrať potenciálnu priateľku na rande? Ako osloviť chlapa, z ktorého sa mi podlamujú nohy… všetky štyri?

 

 

Hravú a milú náladu komiksu skvele podčiarkuje kresba Kate Leth, ktorá mi od začiatku sadla. Ak teda máte chuť na niečo odľahčené a zábavné, kde sa nebude riešiť osud sveta, vrelo odporúčam.

 

 

Keďže Image na nás chrlí kvalitné komiksy naozaj intenzívne, mali by sme tu byť aj o dva týždne. Šírte osvetu o rubrike Image uvádza… ! Čím viac čitateľov táto rubrika priláka, tým väčšiu budeme mať v Multiverze radosť. 😉

(zdroj: imagecomics.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 ⁄ 9 =