Affleckov The Batman a možné teórie

Pred pár týždňami sme Vás stihli informovať o tom, že herec, režisér a scénarista – Ben Affleck, ktorý stvárňuje Temného rytiera Gothamu v aktuálnom DC Extended Universe, píše scenár k chystajúcej sa sólovke The Batman. Šepkanda z Hollywoodskych lúk a hájov hovorila o tom, že pripravovaný film sa bude odohrávať v slávnom Arkham Asylum. Áno, v tom blázinci, kde je zatvorená podstatná väčšina Batmanových záporákov a z ktorého pravidelne utekajú. Ale teraz sa táto idea rozpadá, pretože nové správy hovoria o niečom inom!

Ben Affleck pred niekoľkými dňami vypustil na všetky internetové siete video, na ktorem je celkom nepopierateľne Deathstroke. V tom momente sa začalo špekulovať o tom, či sa jedná o video z pľacu práve natáčanej Justice League, alebo je z kamerových skúšiek filmu The Batman. Niektorí hovoria jedno, iný druhé. Osobne by ma účasť známeho jednookého žoldniera v Batmanovom filme veľmi potešila, už len preto, že sme doposiaľ nemali možnosť vidieť ho na filmovom plátne. Ako záporák na pár kôl úplne super, ale ako hlavného záporáka by som ho určite nedal.

1597223-deathstroke_wallpaper_by_therezidentevil

A to potvrdzujú čerstvé (ešte teplé) rumors, ktoré hovoria, že hlavným záporákom by mal byť pán Gothamského podsvetia – Black Mask. Tento vyšinutý mafián vystupuje v comicsoch už nejakú tú dekádu a tak sa diskutuje o tom, ktorá z jeho reinkarnácií sa dostane do výsledného filmu. Tohto klasického záporáka môžete poznať aj z hier zo slávneho Arkham Univeza. Ďalšími prírastkami by mal byť šialený pár milencov – Joker so svojou krásnou Harley Queen (ktorých môžete aktuálne vidieť v kinách v Suicide Squad).

Účasť týchto postáv mi nepríde náhodná! Zdá sa mi totiž veľmi podozrivé, že po tom, čo úplne pôvodné správy hovorili tesne po menovaní Afflecka na post scenáristu a režiséra o tom, že sa bude čerpať z kontroverznej comicsovej predlohy Under the Hood, prídu zvesti o tom, že sa vo filme objaví ako „hlavný“ záporák Black Mask s prítomným Jokerom. Pretože pre tých, ktorí nevedia – práve v spomínanom comicse sa objavili títo záporáci!

jim_aparo___batman_a_death_in_the_family_by_superman8193-d5tlylg

O čom je Under the Hood (tento comics je z roku 2005)? Po udalostiach, ktoré musel Batman pretrpieť v evente A Death in the Family z roku 1989, kde Joker brutálne ubil vtedajšieho Robina – Jasona Todda páčidlom k smrti, sa po niekoľkých rokoch v Gothame začne vyskytovať neznámy nositeľ identity Redhooda (jedným z nositeľov tohto alter ega bol aj Joker), ktorý vytrháva zločineckú nadvládu z rúk mafiánskeho bossa Black Maska. Nasleduje boj o moc medzi Black Maskom a Redhoodom. Black Mask pošle proti Redhoodovi nájomných vrahov, ale do bitky sa s húževnatosťou pridá Batman.

!!!SPOILER!!! 

Počas boja sa ukáže, že pod maskou Redhooda sa skrýva Jason Todd. V ďalších udalostiach sa Jason chce pomstiť Jokerovi, ktorého zmláti páčidlom (oko za oko)… Tento comics je aj adaptovaný v animovanom filme Batman: Uder the Red Hood.

Red_Hood_0046

Teórie, teórie a opäť teórie + možný SPOILER

Ak by sa Affleck inšpiroval týmto comicsom, mohlo by to vyzerať tak, že si namiesto bandy nájomných vrahov najme Black Mask špičku vo svojom obore – Deathstroka! Batman by pátral po Redhoodovej identite, ktorá by mu bola postupne odhaľovaná až do nevyhnutného stretu s Jasonom a Deathstrokom. Po tej by Jason utiekol a vyrazil by na lov svôjho stvoriteľa – Jokera. Vo filmovom univerze (DCEU) bola spolupáchaľom vraždy Jasona Todda Harley Queen (podľa spisov, ktoré boli v Suicide Squad), takže by bola minimálne vo flash-backoch. Vo finále, kde Jason, Joker a Batman sú v opustenej budove, kde Jason nastražil výbušniny, tam postaví bývalý Robin svojho mentora morálnej dileme- buď zabije Jokera on, alebo Jason…  Koniec Vám už neodhalím, aby ste mali možnosť užiť si túto napínavú scénu.

Batman_under_the_red_hood_poster

Možno si hovoríte, že varím z vody, ale keď si dáte dokopy, že sa vo filme Batman v Superman objavilo brnenie mŕtveho Robina s nasprejovaným odkazom „HA HA HA Joke on You Batman!“ a teraz sa šepká o Black Maskovy a Jokerovi + pôvodné správy o čiastočnej adaptácií Under the Hood. Všetko do seba zapadá. Dokonca aj spomínaný Deathstroke!

Chceli by ste vidieť vo filme Black Maska, Jokera, Harleyho alebo dokonca Redhooda?

Doporučené materiály

Batman: Ticho (HUSH) – comics

Batman: Under the Hood – comics

Batman: A Death in the Family – comics

Batman: Under the Red Hood – animovaný film

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 × 26 =