AfterShock spúšta novú líniu grafických noviel

AfterShock Comics je americké komiksové vydavateľstvo, ktoré sa sformovalo v roku 2015. Prezentuje sa ako akýsi hybrid nezávislého komiksového vydavateľa so všetkými výhodami, ktoré prináša klasické poňatie mainstreamového komiksu. A práve preto mám toto vydavateľstvo naozaj rád. Ak vám nehovorí nič jeho meno, možno ste už zaregistrovali tituly ako Dark Arc, Pestilence, Babbyteeth, Animosity a podobne. A aby Aftershock rozšíril svoje portfólio, prišiel s novou líniou grafických noviel.

Witch Hammer

Ak náhodou neviete, čo presne je grafická novela a ako sa líši od klasického komiksu, mám pre vás jednoduché vysvetlenie. Grafická novela nie je určená na to, aby vychádzala zošitovo a je vydaná priamo ako kompletný príbeh. Línia grafických noviel v rámci AfterShock Comics začne 19. 12., keď bude digitálne zverejnená OGN Witch Hammer. Scenár napíše Cullen Bunn a kresliť bude Dalibor Talajic. Príbeh bude sledovať dvoch agentov, Guinnessa a Frontenaca, ktorí sú na stope vraha čarodejníc, ktorý nosí na hlave masku kozla.

Bunn označil Witch Hammer za Punishera s nadprirodzeným elementom. „Witch Hammer je iný druh horrorového príbehu. Je to krvavý, násilný a desivý triler a neviem sa dočkať, kedy zistím, čo si o ňom myslia čitatelia“, povedal Bunn. Komiks by mal byť vydaný vo zväčšenom formáte 1. januára 2019.

Druhý titul v rámci novej línie prinesie AfterShock v marci 2019 a príbeh bude situovaný do 2. svetovej vojny. Akčný thriller Out of the Blue odohrávajúci sa na oblohe, kde spolu bojujú britskí a nemeckí piloti napíše odborník na vojensky ladené príbehy – Garth Ennis. Hlavným hrdinom bude Jamie McKenzie, ktorý je členom Royal Air Force a čaká ho s jeho bombardérom viac ako ťažká úloha. Kresliť bude Keith Burns.

Horde

Tretí už ohlásený titul bude vonku cez leto 2019. Pod titul Horde sa podpíše Marguerite Bennet a Leila Leiz a pokúsia sa spolu vytvoriť príbeh o zakliatom dome a fenoméne tzv. „zberačov“. Ruby Ando sa pokúsi po smrti otca nadviazať vzťah so svojou mamou, avšak jediné, čo nájde, je obrovská kolekcia vecí. Ruby sa pokúsi svoju matku oslobodiť od materiálnej posadnutosti skôr, ako ju jej zbierka pohltí.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
4 × 29 =