Aké je byť pánom času v hre Quantum Break?

Dlho očakávaná exkluzivita od firmy Remedy (Alan Wake, Max Payne) na Xbox One a neskôr aj na PC je tu! Tí čo hrali hru Alan Wake si Quantum Break užijú. Ako prvé ma uchvátil nápad hra/seriál. Hra funguje spôsobom – prejdem level na konci ktorého sa dostanem do kože „zloducha“, kde sa musím rozhodnúť medzi dvoma možnosťami. Každá možnosť sa mi vždy predvedie krátkym videom a ukáže, aký bude mať dopad na príbeh.

Dobrým príkladom je situácia, kde som zajal študentku – bojovníčku za záchranu knižnice. Mal som možnosť si vybrať, či ju zabijem a ututlem všetko o organizácii Monarch (miesto kde sa to celé pokazilo), zároveň si však znenávidím ľudí za zverstvo, ktoré som spáchal, čo môže mať za dôvod vznik nepokojov a revolúcie. Tie by však mohli hrať do kariet Jackovi (hl postava). Druhá možnosť bola, nechať študentku žiť a mediálne to zahrať tak, aby každý hľadal najväčšieho teroristu Jacka. Na oplátku, mi ušetrená študentka, v neskoršom štádiu hry bude môcť pomôcť. Rozhodol som sa preto, že ju nechám na žive a hneď po mojom rozhodnutí sa pustil 30min. seriál, ktorý bol napodiv, bravúrne zahratý. Čakal som, že to bude na úrovni seriálov Xena či Herkules, ale mýlil som sa. Každá časť bola perfektná, zábavná a napínavá. Len ten seriálový balík bol obrovských 77,6GB!

quantum-break-image-1152
(zdroj: sector.sk)

Príbeh je pomerne zamotaný s množstvom možností. Dej ako taký nebudem moc rozoberať, spomeniem len základný dejový kameň, ktorý opisuje poruchu stroja času (ten je moc pekne spravený), na základe čoho sa čas začína „rúcať“ a môže to priniesť koniec existencie všetkého. Hrateľnosť je pohodlná, rýchla a napínavá. Ako náhle sa naučíte používať schopnosti, ako zastavovanie času, ochranný obal, rýchle utekanie a iné, tak sa hra poriadne rozbehne. Niektoré levely som hral viac krát a ani by ma nenapadlo, aké možnosti prináša manipulácia s časom. Úplne najviac som si užil silný útok zastavenia času. Ide o silnú ranu, ktorá dostane všetko a všetkých v jej dosahu do permanentného zastavenia času.

Hra má cez 60GB, k tomu treba pripočítať 7GB za update a 77GB za seriálové sekvencie. Dokopy si tak hra ukrojila z môjho 3TB hard-disku cca 125GB.  Môžem však prehlásiť, že to zato stálo, pretože hra vyzerá neuveriteľne dokonalo a detailne. Ešte aj prasklina na stene bola tak reálna, že som sa na ňu musel asi minútu pozerať. V hre je viacero druhov protivníkov. Základní sú doslovne iba cieľ na zábavu s časom. Neskôr sa k vám dostanú protivníci, ktorý dokážu ignorovať zastavovanie času vďaka prístrojom na chrbtoch (dobre sa z nich vytrhávajú súčiastky). Vo finálne vás čakajú veľký obrnený vojaci, ktorý sú úplne imúnni voči hraniu sa s časom a dokonca dokážu vracať vaše útoky.

2916103-quantum-break-gunfight
(zdroj: static3.gamestop.com)

Hudba a zvuky sú v hre tým najlepším, čo som počul. Akonáhle zastavíte čas, alebo utekáte superbehom, tak hudba sa tomu prispôsobí a zmení sa na jemný dubstep. Veľká väčšina objektov je zničiteľná, takže ako náhle prišla mini vojna tak tam lietalo všetko a samozrejme krásne v 30fps. Celú hru vrátane seriálov sa dá prejsť za jedno poobedie (6-8 hod.), ale rozdielne rozhodovanie robí hru znovuhratelnú (osobne som ešte nevyskúšal všetky rozhodnutia). Veľkým plusom Microsoftu a Xboxu je, že skoro každá hra, ktorá vychádza, dostáva plus hry z predošlej generácie v podobe spätnej kompatibilite (to čo PSko nikdy nebude mať). Quantum Break mal v balení hru Alan Wake aj z DLC. Fallout 4 zase Fallout 3, Rise of the Tomb Raider dostala predošlú Laru a Just Cause 3 obsahoval Just Cause 2. Pre majiteľov Xbox One je táto hra povinnosť!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

eM

narodil som sa a teraz sa snažím prežiť až kým neumriem...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
20 − 15 =