Aké prednášky na SlavCone určite nevynechať?

Festival SlavCon sa už nezadržateľne blíži a mnohí z vás už určite zvažujú, ktoré prednášky navštíviť. Organizátori si pripravili prehľadný program všetkého podstatného a my si dovolíme vypichnúť niektoré prednášky, ktoré nás zaujali.

Slovenská literárna fantastika za rok 2015 – čo všetko vyšlo na rodnej hrude a možno by ste to chceli čítať
Vydavateľstvo Hydra

Prednáška sa bude venovať predstaveniu slovenskej tlačenej produkcie scifi, fantasy a hororu s fantastickým prvkom za rok 2015 naprieč všetkými vydavateľstvami. Organizátori sľubujú, že všetky knihy čítali a niektoré aj prinesú. Môžete si ich tak ohmatať, ovoňať a šikovnejší rovno aj prečítať. Na záver sa chystá edičný plán vydavateľstva Hydra na rok 2016.
C16 – Literárna línia – 11:00, sobota – 60 min.

Lesní bytosti
Františka „dis“ Vrbenská

Hvozdy pro dávné lidi představovaly temné a nebezpečné místo, obývané dravou zvěří a podivnými tvory, kterým bylo lépe se vyhnout. Proháněla se v nich Divoká jízda, bloudily jimi Víly a Dryády, vládl jim Leši, poutníky sváděly Světýlka či Huldra, ve větvích číhal upíří Asangbosam. Vstupme do říše lesních legend, evropských i exotických. Leckdo tvrdí, že tajemné entity můžeme v hloubi stromoví potkat i dnes…
C18 – História – 14:00, sobota – 120 min.

Po stopách Harryho Pottera
Eva Kankova

Veľká milovníčka Harryho Pottera, vám chce priblížiť ten reálny čarodejnícky svet. Zaujíma vás, ktoré miesta boli použité ako predlohy do filmového spracovania? Chceli by ste ich navštíviť, ale neviete, kde ich nájsť? Toto všetko a ešte oveľa viac sa vám bude snažiť priblížiť na tejto prednáške pre verných fanúšikov Harryho Pottera Eva Kankova.
Veľká Sála – Fantasy, Víkend na Rokforte – 17:00, piatok – 50 min

Ako vyzerajú skutoční mimozemšťania?
Milan „Jimi“ Smolík

Doteraz sme mimozemšťanov nestretli, tak o nich nič nevieme. Naozaj nič? Platia pre nich tie isté prírodné zákony ako pre nás! Čo dokážeme z toho vyvodiť? Dokážeme vymyslieť, aké bizarné bytosti nás tam vonku čakajú?
Disko Sála – Sci-fi – 15:00, sobota – 50 min.

Fantastická zoológia deluxe
Matúš „Loki“ Hyžný

Od vedy k fantastike… Ako zrekonštruovať dinosaura? Môžeme veriť vyobrazeniu pravekých tvorov v dokumentárnych seriáloch? A čo v holywoodskych filmoch? Ako použiť biologické poznatky tak, aby bola vymyslená príšera uveriteľná? A možno bude aj Tolkien…
C18 – Fantasy, Sci-fi – 10:00, sobota – 50 min.

(zdroj: slavcon.sk)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
10 + 18 =