Aké sú Thanosove pohnútky či dôvod vpádu do Wakandy?

Možno sme sa aj snažili, ale zabrániť tomu nemôžeme. S miernou dávkou nadsadenia na úvod si pripomenieme, že k planéte Zem smeruje šialený titán s úmyslami, ktoré nie sú dvakrát pozitívne. Otázkou ostáva, prečo je Thanos taký lačný po kameňoch nekonečna a čo je jeho hnacím motorom?

V komiksovej predlohe je Thanos posledný z druhu titánov pochádzajúci z planéty Titán. Tak nejak má prsty v jej zániku a celé to má súvis s jeho nehasnúcou láskou k samotnej Smrti. Za spomenutie stojí, že v komiksovej sérii Infinity Gauntlet z roku 1991 lusknutím prstov nechal zahynúť polovicu existujúceho vesmíru, len aby si spravil očko u svojej milovanej. Keď hovoríme o Smrti, tak na stránkach komiksov od Marvelu ide o stelesnenú osobu ženského pohlavia. Tiež je dôležité spomenúť, milostný trojuholník Thanos, Smrť a Deadpool.

Mnohých fanúšikov zaujímalo, čo z toho bude pretavené na strieborné plátno. Či bude Thanosa hnať práve láska k Smrti, alebo budú jeho pohnútky iné. Či existuje možnosť, že samotná Smrť bude nahradená bohyňou smrti Helou, a teda môžme očakávať návrat úžasnej Cate Blanchett zo snímky Thor: Ragnarok (2017). Svetlo do temných nezodpovedaných otázok vniesol samotný Kevin Feige.

(zdroj: Marvel Studios)

Ten uviedol, že Thanosa bude pohánať temná a mučivá minulosť. Thanos totiž pochádza z dnes už neobývanej planéty Titán, rovnako ako to bolo v komiksovej predlohe. Dôvodom, prečo je to tak, má byť samotný Thanos, ktorý vnímal nekontrolovaný rozmach života ako hrozbu, ktorá podľa neho mala viesť k samotnému zániku života. Do pohybu preto spustil procesy, ktoré ale naopak zánik života na planéte Titán urýchlili. Možno sa pýtate, aké to boli procesy. Aj nato dostaneme odpovede a to počas filmu Avengers: Infinity War, keď sa prostredníctvom flashbackov máme vrátiť do mladosti šialeného titána a sledovať vývoj tejto postavy do stavu, v akom sa dnes nachádza. Mimochodom, prevencia pred hrozbou, ktorá však podmieni vznik inej hrozby – nie je vám to povedomé? S Tonym Starkom si zrejme budú rozumieť.

No a prečo Thanos tak urputne zbiera kamene nekonečna? Ľudia a zrejme aj titáni sú nepoučiteľní. Thanos si sľúbil, že to, čo sa stalo jeho planéte, už nedopustí, a je presvedčený, že pokiaľ vyhubí polovicu existujúceho vesmíru, zachráni vesmír samotný a aj život. Čo dodať? Je to šialený titán! Na svoje plány však potrebuje všetkých šesť kameňov nekonečna, ktoré mu dovolia ohýbať čas, priestor, energiu aj zákony fyziky a reality. Mimochodom samotný predstaviteľ Thanosa, herec Josh Brolin, pomenoval svoju postavu „Quasimodom svojej doby„, ktorý sa narodil znetvorený, nepochopený a opovrhovaný vlastnými ľuďmi.

(zdroj: Marvel Studios)

Ako sme si mohli všimnúť už v prvom traileri, ale aj na rôznych reklamných materiáloch, značná časť filmu Avengers: Infinity War sa bude odohrávať vo Wakande. Otázkou znie, prečo? My a aj mnohí iní fanúšikovia sme očakávali, že túto odpoveď dostaneme vo filme Black Panther (2018). Očakávalo sa totiž, že práve Soul Stone (kameň duší), posledný kameň nekonečna, ktorý doposiaľ nebol odhalený, sa nachádza vo Wakande. Síce to stále nie je vylúčené, no nebolo to doposiaľ potvrdené. Prečo teda Thanos tiahne na Wakandu s celou svojou armádou? Na otázku odpovedal Anthony Russo, jeden z dvojice režisérov filmu Avengers: Infinity War.

Dôvodom má byť Vision! Respektíve kameň nekonečna, ktorý nesie. Visionov život bude v ohrození, keďže Thanos má svoje ciele a jeho existencia je v rozpore s ich uskutočnením. Captain America sa rozhodne priniesť Visiona do Wakandy, miesta dostatočne vhodného na jeho ochranu. Wakanda a hrdinovia Zeme sa stanú poslednou prekážkou medzi Thanosom a kameňom nekonečna známym ako Mind Stone (kameň mysle)!

Práve zostavovanie tejto kolekcie artefaktov bude najväčšou zložkou filmu. To potvrdil druhý z režisérskeho dua bratov Joe Russo. Ten snímku prirovnal k žánru heist movie z 90. rokov minulého storočia. Nezodpovedanou otázkou ostáva, ktorí z hrdinov prežijú túto naháňačku za mocnými artefaktmi? Aké sú vaše tipy? Stále veríte, že Soul Stone (kameň duší) sa nachádza vo Wakande? Pozdávajú sa vám Thanosove pohnútky? Pokojne svoj názor vyjadrite v komentároch!

(zdroj: www.cosmicbooknews.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

One thought on “Aké sú Thanosove pohnútky či dôvod vpádu do Wakandy?

  • 12. marca 2018 at 19:38
    Permalink

    Ten posledný kameň by mal mať heimdall predsa je to ochranca asgardu a vidí nepriateľov na milión kilometrov. A avengers by to mali prežiť okrem visiona. V kreslenke aspoň umrel a prišiel o kameň. Nakoniec ho spacifikoval ultron.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 − 9 =