Ako to vyzerá s filmovou JUSTICE LEAGUE DARK?

Pred pár rokmi sme dostali úžasné správy, že sám Guillermo del Toro – režisér oboch Hellboyov, Faunovho labyrintu a ďalších perličiek, napíše a natočí film o zostave nadprirodzených bytostí zo stajne DC Comics, ktoré bojujú na trošku inom fronte než klasická Justice League. Tím Justice League Dark je comicsová séria, ktorá ponúka množstvo populárnych postáv (prevažne z dospelejšej odnože DC – Vertigo), priam stvorených k tomu, aby ich predstavil del Toro na filmovom plátne. Constantine, Zatana, Swamp Thing, Deadman, Etrigan a del Torovo obľúbené Frankensteinovo monštrum. Tímovka nemá dlhú históriu, keďže vznikla v roku 2011 počas najväčšieho eventu v DC Comics – New52. Napriek tomu dosahovala vysokú kvalitu a aj to je dôvod prečo vydržala až do marca roku 2015. V tíme sa často vyskytovala aj Enchantress, ktorú môžeme vidieť v práve bežiacej snímke Suicide Squad!

Po čase ale nadšenie opadlo, pretože sa Guillermo del Toro od projektu odklonil a zanechal po sebe iba scenár a producentskú stoličku (čo robí posledných 10 rokov, pri každom druhom projekte). Potom sa začali zháňať šikovný tvorcovia, ktorí by vedeli danú látku uchopiť. Nepodarilo sa a projekt bol zastavený na neurčito.

Justice-League-Dark

Až do teraz! Pretože film „Dark Universe“ (oficiálny názov filmu) si pod svoje krídla zoberie režisér akčného sci-fi Na hrane zajtrajška – Doug Liman. Za mňa výborná voľba, ale dúfam, že bude pod dohľadom Geofa Johnsa (zastáva úlohu podobnú tej, čo Kevin Feige pre MCU), aby všetko klapalo tak ako má. Samozrejme bude sa stále pracovať s del Torovým scenárom, ktorý ešte prejde potrebnou zmenou, aby presnejšie zapadal do DC Extended Universe (pôvodne napísaný a zasadený pred udalosti filmu Batman v Superman). Guillermo del Toro zostáva pri projekte, ako jeden z hlavných producentov, ktorí budú mať nad projektom dozor. Takže jeho vizuálny štýl – tá jeho špina a slizká (v dobrom slova zmysle) výtvarnosť sa nakoniec prepašuje do celkovej podoby filmu.

Filmová Justice League Dark, alebo oficiálne Dark Universe (preklad bude opäť ďalšia perla slovenskej/českej distribúcie) je od Warner Bros. skvelý strategický ťah! V comicsoch totiž vznikol obrovský event ohľadom Pandory (Pandora je v DC Universe normálne fungujúca postava) s menom Trinity War, kde sa vyskytla celá Justice League (film nás čaká už budúci rok). Náhoda? Myslím, že nie! 😛

Ste s výberom režiséra spokojní? Videli ste Na hrane zajtrajška? Myslíte, že si Ron Pearlman zahraje postavu Swamp Thing? Koho by ste chceli vidieť ako britského „pána temných umení“ – Johna Constantina? Bude mať zápletka niečo spoločné s Enchantress, ktorú sme videli v Suicide Squad? Priestoru na špekulácie je dosť, tak poďme na to!

P.S.: A ak ste sa s týmto tímom nadprirodzených bytostí nestretli, tak určite doporučujem tituly, ktoré vám objasnia všetko dôležité, a možno aj niečo naviac z čoho by pripravovaný film mohol čerpať : Justice League Dark: vol. 1, V temnote (In Dark), Justice League Dark: vol. 3, Zánik kúziel (The Death of Magic), Justice League Dark: Trinity War.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!ovinkách!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
8 − 4 =