Alien : The Original Screenplay – Návrat klasiky trochu inak

Dark Horse Comics a Twentieth Century Fox prinášajú adaptáciu originálneho scenára, ktorý napísal Dan O’Bannon. Alien: The Original Screenplay bude sledovať alternatívnu líniu príbehu, ktorú O’Bannon predstavil predtým, ako sa z nej stal prerobený podklad pre filmového Votrelca. Dark Horse má už s podobnými adaptáciami zo série Votrelec skúsenosti, keďže v roku 2019 vydalo adaptáciu pôvodného scenára z pera Williama Gibsona (autor knižnej cyber-punkovej klasiky Neuromancer) k filmu Alien 3.

Alien : The Original Screenplay

Na spiatočnej ceste na planétu Zem zachytí posádka vesmírnej lode Snark mimozemské vysielanie. Snaha vysvetliť túto záhadu ich zavedie na neznámu a prakticky zničenú planétku, kde ich bude čakať havarovaná vesmírna loď, ale aj pyramídová stavba neznámeho pôvodu. A samozrejme, pravý teror na seba nenechá dlho čakať.

Minisériu, ktorá sa dočká piatich zošitov, napíše scenárista Christiano Seixas a nakreslí Guilherme Balbi (Predatos, Superboy). Kolorovať bude Candice Han.

Prvého čísla sa dočkáme 22. apríla. Určite to nie je náhodne vybraný temín, keďže 26. apríla je tzv. Alien Day.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 − 6 =