Ant-Man a Wasp zariadili ďalší Marvel víkend

Máme za sebou ďalší Marvel víkend. Tento rok sa stalo už 10. raz, že bol jednotkou vo víkendových tržbách film zo sveta MCU. Áno, hovoríme o filme Ant-Man and the Wasp, ktorý je jednotkou posledných dní. Otváracie tržby na domácej pôde sa dostali na sumu 76 miliónov dolárov, čo je pri predpokladoch 85 – 100 miliónov trochu menšie číslo, avšak neúspech to určite nie je. V rámci otváracích víkendov MCU sa v rebríčku „mravec“ prepracoval len na 16. miesto, ale dôležitejší je určite fakt, že prekonal prvý diel, ktorý otváral v roku 2015 za 57 miliónov dolárov. Zo sveta si tento film priniesol 85 miliónov, ale tu pôjde číslo určite ešte hore. Ant-Man and the Wasp totiž odpremiéroval len na približne 48 % zámorských trhov a štart vo Francúzsku, v Nemecku, UK, Taliansku alebo Japonsku ho ešte len čaká. Môžu za to napríklad aj Majstrovstvá sveta vo futbale. Prvé odhady hovoria, že film by mal dosiahnuť celkové tržby v mantineloch 600 – 700 miliónov dolárov.

Kino je tým smerom.

Na druhom mieste sa vyskytuje film Incredibles 2, ktorý po naozaj silnom štarte nijak extra nepoľavuje. Štvrtý víkend od premiéry zarobila Rodinka úžasných v US 29 miliónov dolárov a celkovo sa tak dostala už na sumu 504 miliónov, čo ju posunulo na pozíciu najúspešnejšieho animáku všetkých čias. Doterajšie prvenstvo Finding Dory z roku 2016 (486 miliónov) je teda už zabudnuté. A ako to vyzerá vo svete? Ako sme tu už niekoľkokrát uviedli, tam sa budú doláre zbierať pozvoľna prakticky celé leto, a tak je aktuálnych 268 miliónov hlboko pod potenciálom. Pokračovanie superhrdinskej rodinky by celkovo malo hravo prekročiť miliardovú hranicu a končiť by malo na sume približne 1,1 miliardy dolárov.

Tú miliardu skrátka dáme!

Do klubu miliardárov, ktorý začína byť stále menej a menej exkluzívny (aktuálne už 35 členov), sa zaradila trojka uplynulého víkendu Jurassic World: Fallen Kingdom. Na domácej pôde majú dinosaury aktuálne 333 miliónov a zo zahraničia doputovalo do kasičky už 725 miliónov, na čom má leví podiel najmä Čína (232 miliónov). Celkovo teda hovoríme o sume 1,058 miliardy, čo znamená 25. miesto v all-time rebríčku, ale isté je, že Chris Pratt a spol. pôjdu ešte vyššie.

Vieš, ten miliardový klub už začína byť trochu nuda.

Za zmienku určite stojí aj zemiaková medaila štúdia Blumhouse, ktoré do sveta vypustilo The First Purge, čo je prequel k trilógii Purge, ktorá sa venuje celkom svojskej očiste spoločnosti. Celosvetové tržby v premiérový víkend vo výške 41 miliónov musia pri rozpočte 13 miliónov určite tešiť.

Dáme to tu do poriadku!

Najbližšie nás čaká premiéra animáku Hotel Transylvania 3: Summer Vacation a Dwayne Johnson bude vo filme Skyscraper poskakovať v horiacom mrakodrape.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 + 12 =