Avengers 4: Days of the future past?

VAROVANIE! Autor nemá priamy kontakt na Marvel Studios, ale mohol by mať. Čítať preto len na vlastne riziko!

Dobre, to by sme mali. Musel som vás varovať, ak by som sa náhodou trafil, aby ste mi potom nemohli nič vyčítať. Venovať sa totiž dnes budem jednej zaujímavej teórii. Teórie a popkultúra k sebe tak nejak patria. Fanúšikovia s obľubou teoretizujú o rôznych skutočnostiach, spojeniach, záveroch či vyvrcholeniach. Napríklad film Star Wars: Poslední Jediova. Celá jeho príprava bola sprevádzaná fanúšikovskými teóriami, ktoré však tvorcovia niekoľkými scénami zmietli zo stola. Boli však aj prípady, keď sa fanúšikovia svojimi teóriami až nebezpečne priblížili výslednému dielu.

Teraz mi možno niektorí z vás oponujú, že takéto teórie nemusíte. Ha! Tomu neverím ani náhodou. Ten pocit, keď správne trafíš nejakú vec a potom z kina vychádzaš ako najväčší geroj za potlesku či jačania fanúšičiek, je na nezaplatenie (yeah!). Ale aby sme sa dostali k veci. Avengers: Infinity War sa nezadržateľne blíži, mnohí z nás už odpočítavajú posledné hodiny. Tento článok však bude sledovať záver filmu a jeho priame pokračovanie, ktoré má aktuálne len pracovný názov Avengers 4. Ako už bolo niekoľkokrát avizované, podtitul filmu Avengers 4 je natoľko spoileroidný, že ho tvorcovia držia v tajnosti, a podľa najnovších informácií ho aj zopár mesiacov po premiére Infinity War držať budú.

Je viac-menej isté, že v Infinity War alebo v jej pokračovaní sa bude cestovať v čase. Koniec koncov máme k dispozícii Doctora Strangea a ten má predsa Time Stone (kameň času). Otázka však ostáva, ako veľmi sa bude cestovať a ako ďaleko. Ešte koncom roka 2017 ušli na internet zábery z natáčania Avengers 4, na ktorých sú dlhovlasý Thor, spútaný Loki a dokonca aj Tony Stark v tričku Black Sabbath, ktoré si môžeme pamätať zo scén prvých Avengers (2012). Paráda, toto ale nie je žiadny dôkaz. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o flashback – čiže žiadne cestovanie v čase.

Sme v roku 2018 a ďalšie uniknuté zábery na seba nenechali dlho čakať. Opäť tu máme flashbacky, tentoraz zo zničeného New Yorku! Ako to viem? Jednoducho! Steve Rogers v kostýme z pôvodných Avengers (2012), rozbité žlté taxíky a Ant-Man. Moment! Ant-Man? Ak ma pamäť neklame, film Ant-Man (2015) bol predsa posledným filmom Phase 2 (druhej fázy) a práve v tomto filme dostal Scott Lang oblek Ant-Mana. Je teda vylúčené, aby uniknuté zábery boli flashbackmi!

Máme to tu, cestovanie v čase! Moja teória v tomto momente vyzerá nasledovne. Na konci Infinity War, po smrti väčšiny hrdinov, si tí zvyšní uvedomia, že Thanosa jednoducho neporazia. Nastane teda možnosť cestovať v čase do obdobia, keď bol tím najbližšie k Thanosovi, ale zároveň Thanos ešte nemal takú moc. Presne tak, portál nad New Yorkom! Lenže, kto by bol schopný zvládnuť takú vzdialenosť v cestovaní v čase? Samozrejme, nik iný ako Wolverine Ant-Man. Otázkou, samozrejme, ostáva, či bude použitý práve Time Stone (kameň času) alebo nejaká Pymová technológia. Pretože ako povedal sám Hank Pym, v prípade, že sa zmenší na úroveň sub-atómov, vstúpi do kvantovej sféry, v ktorej sú koncepty ako čas a priestor irelevantné. Reálne sú teda obe. Len si to predstavte, potitulková scéna filmu Ant-Man and Wasp, zrazu sa objavia postavy, ktoré prežili stret s Thanosom, a predostrú svoj plán Scottovi (za predpokladu, že Ant-Man a Wasp sa odohráva niekedy po Civil War) a ten je za každú srandu, čiže súhlasí.

Tak a máme to, milý čitateľ! Prišli sme nato! Počkaj, počkaj ešte neodchádzaj. Nie sme ani zďaleka na konci. Ako to už býva, na svetlo sveta sa totiž dostali nové zábery z natáčania. Opäť vidíme zničený New York, opäť vidíme Captaina, Tonyho, Ant-Mana a tentoraz aj Hulka, respektíve jeho predstaviteľa oblečeného v motion capture kostýme. Teraz sú zábery lepšie a zároveň ukazujú jeden zaujímavý detail. Na rukách našich hrdinov, Stevea Rogersa, Scotta Langa či Tonyho Starka, sa nachádzajú zvláštne naramkoidné zariadenia. Keď už spomíname Tonyho Starka, tak ten je v kombinéze S.H.I.E.L.D.U. a vyzerá dosť utrápene, ošumelo a staršie ako na posledných uniknutých záberoch (v tričku Black Sabbath). Čo to má znamenať? Čo sú zač tieto zariadenia?

Ak dovolíte, odpovede ohľadom tajomného zariadenia budeme hľadať na stránkach komiksov. Lenže kde? Čo tak siahnuť po komiksovej sérii s názvom Exiles? Prečo? Práve v nej sledujeme skupinku hrdinov a mutantov cestujúcich rôznymi vesmírmi a alternatívnymi realitami. Na toto cestovanie používajú náramky zvané Tallus. Asi už viete, kam tým mierim! Naši hrdinovia nebudú cestovať v čase do minulosti, ale do alternatívnej reality!

Tallus (1. MCU, 2. Komiks, 3. Komiks)

Chytáte sa za hlavu? Že aká alternatívna realita? Zamyslite sa! Predsa vo filme Doctor Strange (2016) samotná Ancient One potvrdila teóriu mnohovesmíru a nechceš mi snáď povedať, že spochybňuješ jej úsudok. Ďalej – sám Kevin Feige povedal, že ako tvorcovia sa neboja siahnuť aj po tých najbláznivejších riešeniach zo stránok komiksu a dokonca veľmi rád v poslednom čase nazýva Infinity War akousi deliacou čiarou. Všetko pred a všetko po. Naopak režiséri filmu opísali Infinity War ako dokončenie jednej knihy a všetko po nej je, akoby písali knihu novú!

Tak prečo by sa nemohlo cestovať do reality, kde je Tony Stark hlavou S.H.I.E.L.D.U.? Do reality, kde sa štyria vedci zúčastnia experimentu, pri ktorom dôjde k nehode? Do reality, kde mimo Homo sapiens žijú aj jedinci so zvláštnym génom navyše? Otázka však ostáva – prečo? Prečo by cestovali do inej reality? Pošle ich tam Thanos pomocou Reality Stone (kameňa reality)? Či Doctor Strange pomocou mágie? Hank Pym pomocou doposiaľ záhadnej technológie? Žiaľ, tu moja teória končí a naopak vzniká priestor pre vás, čitateľov. Naozaj ma zaujíma, prečo, ako a hlavne o čo bude táto realita iná ako tá, ktorú sme doposiaľ poznali. Napíšte mi do komentárov a v žiadnom prípade sa neobmedzujte! Budem čakať a tešiť sa. 😉

Avengers: Infinity War vstupuje do kín už 26. apríla/dubna 2018.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 − 2 =