Hrozba v podobe Thanosa zjednocuje Avengers!

Čakali sme dlho, skutočne dlho. Dočkali sme sa! Konečne! Najočakávanejšia komiksová tímovka budúceho roka dostala svoj prvý trailer. To, čo sa budovalo niekoľko rokov, vyvrcholí v snímke Avengers: Infinity War. Okrem toho, že trailer za prvých 24 hodín pokoril niekoľko rekordov v sledovanosti, je nabitý množstvom záberov a odkazov, ktoré čo-to prezradili o samotnom deji. Spolu sa teraz pozrieme na tie najzaujímavejšie body, ktoré trailer obsahoval.

Štýlový návrat na Zem

Dr. Bannera a.k.a. Hulka sme naposledy videli vo filme Thor: Ragnarok. Tiež sme videli, ako spolu s Thorom vyrazili smerom k planéte Zem. Nový trailer nám však prezradil, že Hulkov návrat na Zem bude poriadne štýlový. Preletieť stropom svätyne Doctora Strangea je frajerina, či s promile, alebo bez. Mimochodom, táto scéna je zároveň odkazom na prvé číslo Infinity Gauntlet z roku 1991, s tým rozdielom, že v komiksovej predlohe preletel stropom Silver Surfer, ktorý Strangea varoval pred príchodom Thanosa. Ako vravím, je to frajerina!

 

Láska kvitne v každom veku Avengerovi

Scéna z hotelovej izby, kde môžeme vidieť Scarlet Witch a Visiona. Prvá vec, ktorú scéna prezradila, bolo, že Scarlet a Vision pravdepodobne tvoria pár, rovnako ako to bolo v komiksovej predlohe, kde spolu dokonca mali aj potomkov. Ich vzťah sa tvorcovia snažili načrtnúť v Avengers: Age of Ultron (2015) a ešte viac v Captain America: Civil War (2016). Tá druhá, ktorú si všimol snáď každý, bolo že Vision mal ľudskú formu. Toto svoje kúzlo neraz použil aj v komiksoch, kde používal holografickú projekciu, dokonca v tejto podobe vystupoval pod menom Viktor Shade. Nezodpovedaná otázka však ostáva, v akej krajine sa pár nachádza? Nevyzerá to totiž moc americky.

 

Poprosím kamaráta na telefóne

Opäť sa vrátime do svätyne Doctora Strangea. Scén, v ktorej vidíme postávať Wonga, Doctora Strangea, Brucea Bannera a Tonyho Starka nie je zaujímavá tým, že by odkazovala na nejaké vzácne postávanie v komiksoch. Zaujímavá je pre všetkých, čo majú orlí zrak a sú skutočne pozorní. Tony Stark totiž v ruke drží telefón. Áno, nie je to smartfón, čiže ste to mohli prehliadnuť. V skutočnosti ide o telefón, ktorý Steve Rogers a.k.a. Captain America poslal na konci Civil War (2016) v obálke Tonymu pre prípad, že by potreboval pomoc.

 

Predtucha či šiesty zmysel? Spider-sense!

Táto scéna potešila všetkých fanúšikov Spider-Mana. Vidíme spider-sense (pavúčí zmysel) v plnej kráse. Prečo je to také zaujímavé? Boli totiž diváci, ktorým z nejakého tajného dôvodu prekážalo, že táto Spider-Manova schopnosť nebola v najnovšom reboote Homecoming (2017) nijak extra spomínaná. Samozrejme (my všetci real and true belivers), nepotrebovali sme to. Spider-sense je vec, ktorá k Spider-Manovi patrí automaticky, a nikto nám vo filme nemusí vysvetľovať, že ňou Peter Parker disponuje. Snáď táto scéna zavrie ústa pochybovačom.

 

Kamaráti buďme, ale dlhy si plaťme

Nie, nemyslím si, že to bol nejaký Lokiho „uber-super“ plán, to určite nie. Sľúbil Thanosovi kameň nekonečna, síce to zopár rokov trvalo, ale nakoniec svoj sľúb dodržal. Loki je vlastne celkom férový chalan. Mimochodom, scéna tiež potvrdzuje dohady, že Loki sa na konci filmu Thor: Ragnarok (2017) zmocnil Tesseractu. Žiaľ, mŕtve telá na zemi potvrdzujú, že ľud Asgardu veľmi ružovo nedopadol. Snáď to aspoň Miek prežil, znova.

 

Ponuka, ktorá sa (nakoniec) neodmieta

Spať ku Spider-Manovi! Na konci Homecoming (2017) sme videli Tonyho ponuku pre Petera stať sa právoplatným členom Avengers. Z členstva v tomto tíme pramení množstvo výhod, ako napríklad možnosť podpísať Sokovskú dohodu či pravidelný upgrade kostýmov. Práve preto sme videli legendárny oblek – Iron Spider Armor. Tento kostým sa v komiksovej predlohe pôvodne objavil v evente Civil War. Ako však už vieme, Peter sa zachoval ako dobrý debil hrdina a ponuku odmietol. V traileri však vidíme, že hrozba Thanosa si vyžaduje siahnuť po tých najťažších kalibroch, a my máme, samozrejme, radosť!

 

Sám nespasíš nezničíš tento svet

Jednotliví členovia Justice League by svet sami nezachránili a ani Thanos ho sám nezničí. Už v minulosti sme vám priniesli článok o skupine známej ako Black Order. Jej členovia budú cestovať po planéte a hľadať kamene nekonečna. Prečo o tom hovorím? Lebo sa na jednom so záberov objavila Proxima Midnight.

 

Guess who’s back, back again… Nomad!

Kapitána Steva Rogersa sme naposledy videli v snímke Spider-Man: Homecoming (2017). Okrem mudrovania vo výchovných videách nás trpezlivých v kine poriadne napálil. Captain America síce v MCU „nehailuje“, ale napriek tomu je považovaný za zločinca na úteku. Nechal si narásť bradu a operuje v tajnosti. V komiksovej predlohe v takýchto prípadoch nepoužíval titul Captain America ale pseudonym Nomad. Či sa však tohto pomenovania dočkáme aj vo filme, je nateraz neznáme. Minimálne však ide o pekný odkaz.

 

Release the Kraken Hulkbuster!

Veronika a Hulkbuster sú opäť v hre! Scény z Wakandy nám ukazujú jeden z najznámejších Tonyho oblekov. Ten evidentne ráta s tým, že keď dal do laty Hulka, tak nejakí Thanosovi poskokovia nebudú problém. Vzniká tu však otázka, či kostým Hulkbustera bude „nosiť“ samotný Tony Stark. V každom prípade návrat tohoto gadgetu všetkých potešil!

 

Prišiel, videl a vzal si, čo mu patrí!

Ak správne rátam, tak sa v súčasnej dobe na Zemi nachádzajú až dva kamene nekonečna. Jeden je u Doctora Strangea v svätyni (s dierou v streche) a druhý na čele jedného z členov Avengers menom Vision. Už pri jeho vytvorení v snímke Avengers: Age of Ultron (2015) nám všetkým bolo jasné, že keď si Thanos príde po kamene, Visiona to bude bolieť. Či to však aj znamená jeho smrť, je nateraz otázne. Hrozivá a bolestivá scéna však zasiahla nejedného fanúšika.

 

Thanos a kamene nekonečných očných klamov

Na viacerých záberoch traileru môžeme vidieť Thanosa, bláznivého titána, s nasadenou rukavicou a dvoma kameňmi v nej. A že o aké dva kamene ide? Konkrétne Power Stone (orb) a Space Stone (tesseract). Druhý menovaný dostal od Lokiho, ako sme si už písali vyššie. V tomto momente bol Thanos schopný otvárať vesmírne portály a cestovať skrz ne. S najväčšou pravdepodobnosťou jeho prvou cestou bol Xandar, kde sa v držaní Nova Corps nachádza spomínaný Power Stone, ako sme videli v Guardians of the Galaxy (2014). Alebo to bolo naopak? Možno to však bolo úplne inak. Kúzla v MCU okrem Doctora Strangea ovládajú aj páni od vizuálnych efektov. Marvel nás v traileroch už neraz klamal. Či už pri Thorovi a jeho oku, alebo letiskovej scéne bez Spider-Mana v Civil War (2016). Existuje teda možnosť, že kamene na jeho rukavici majú zámerne zmenenú farbu alebo je dokonca zmenení ich počet, len aby zmiatli fanúšikov.

 

Hrdinovia opäť spolu, lenže…

Podľa veľkého množstva scén v traileri, ktoré boli situované vo Wakande, súdim, že niečo dôležité bude v držaní Wakanďanov alebo Black Panthera. Hm… V každom prípade vidíme našich hrdinov po dlhej dobe opäť bojovať bok po boku. Čo tam po nejakej dohode či zákone, keď sa svet rúti do záhuby. Lenže trailer nám neukázal všetkých hrdinov! Celý čas sme nevideli ani jednu scénu, kde by bol Ant-Man, Wasp a Hawkeye! V poriadku, v prípade Ant-Mana sme si ho len nemuseli všimnúť. Ale čo taký Hawkeye? Prečo sme ho nevideli? Z uniknutých fotiek z natáčania Avengers 4 vieme, že sa Clint v pokračovaní určite objaví. Žeby nakoniec v Infinity War nie?

 

Tím k tímu a bude super-tímovka

Záver traileru nám ukazuje tím Guardians of the Galaxy. S najväčšou pravdepodobnosťou to vyzerá tak, že Thor bude väčšinu filmu tráviť práve s týmto tímom. Taktiež môžeme rátať s tým, že práve Strážcovia galaxie privedú Thora späť na Zem. Je však možné, že Strážcovia už dávno budú vedieť o vyčíňaní Thanosa na Xandare, a práve preto budu pátrať po Zberateľovi, ktorý je doposiaľ posledným držiteľom Reality Stone (aether).

 

Ak ste si všimli niečo viac, neváhajte mi to napísať do komentárov, ja sa zatiaľ lúčim a zanechávam už len spomínaný trailer:

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

2 thoughts on “Hrozba v podobe Thanosa zjednocuje Avengers!

 • 5. decembra 2017 at 8:34
  Permalink

  Palec hore za kapitánov mobil. A Mieka samozrejme.

  Reply
  • 5. decembra 2017 at 14:34
   Permalink

   Veľká vďaka!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 + 17 =