Baron Zemo v Civil War: bez masky a trochu iný!

Daniel Brühl stvárni vo filme Captain America: Civil War hlavného záporáka menom Baron Zemo. Brühl však pri propagácií svojho nového filmu potvrdil, že vo filme nebude nosiť svoju červenkavo-fialovú ikonickú masku!

Pôvodný Baron „Heinrich“ Zemov komiksovej predlohe svoju masku natrvalo fixovanú k tvári. Máte pravdu ak si myslíte, že zato môže šialený výskum počas druhej svetovej vojny a následne prekazenie plánov modrým patriotom Steveom Rogersom známym ako Captain America. Druhý Baron „Helmut“ Zemo (jeho syn) ju nosí kvôli znetvorenej tvári, k čomu sa opäť pričinil Captain America.

Baron_Zemo_II
Baron „Helmut“ Zemo (Zdroj: marvel.com)

Komiksovým fanúšikom možno nebude pochuti táto „moderná“ verzia Zema, no to nebude všetko. Brühl ďalej povedal, že jeho postava bude trošku iná oproti predlohe (čítal on vôbec predlohu?). Pokračoval však, že to sa mu na ľuďoch od Marvelu páči, že vždy vedia postavy a ich atribúty upraviť pre potreby filmu tak aby odkazovali na aktuálne dianie (tu možno potvrdil, že Zemo využije spor superhrdinov pre svoje vlastné pohnútky). Postrašil nás však aj tvrdením, že jeho postava je z inej oblasti, než sme všetci očakávali (tak teraz už naozaj neviem). Nakoniec potvrdil možnosť návratu Zema v ďalších filmoch!

Nám len ostáva dúfať, že Zemo až tak zlý nebude a ja pevne verím, že ak sa neskôr vráti tak ho dostaneme aj s maskou! Koniec koncov aj postava známa ako Crossbones (ten čo mal na konci Winter Soldier spálenú tvár) dostane svoju ikonickú masku tiež až teraz v Civil War. 

crossbones-civil-war
Crossbones – filmová VS komiksová verzia (zdroj: Marvel.com)

Takže nádej umiera posledná. Možno sa vo filme dočkáme menšieho odkazu na masku tak ako to bolo v Iron manovi keď sa James Rhodes pozrel na šedý oblek a povedal, že snáď niekedy v budúcnosti. Nakoniec by som rád spomenul, že Baron „Helmut“ Zemo bol v komiksoch istú dobu vodcom skupiny zlosynov, známej ako The Thunderbolts. Bolo by fajn niečo z toho, poprípade nejakú inkarnáciu tohto tímu vidieť na plátne.

Captain America: Civil War uvidíme v kinách v máji 2016.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 ⁄ 20 =