Batffleck no more?! – Update

UPDATE (25.02.2017): Po obrovskej hejterskej masáži zo strany fanboy-ov, prišla stručná správa v podobe tweetu. Tweet od samotného Bena Afflecka adresovaného Mattovy Reevesovy – „Welcome in the Batcave„. Touto jednou vetou Affleck vyvrátil šuškandu ohľadom jeho odchodu z role Batmana a zároveň opäť potvrdil režisérsku účasť Matta Reevesa.

Pôvodný článok (16.02.2017): Som naštvaný! Čakal som všeličo. Po Batman v Superman: Dawn of Justice som sa tešil na ďalší film z DC Extended Universe a z továrne Warner Bros. Potom prišlo Suicide Squad. To bolelo! Potenciál zostal niekde na stránkach komiksu, pretože na papier scenára sa určite nedostal. Neskôr prišiel trailer na Wonder Woman – ten potešil. Comic Con trailer Justice League – takisto, aj keď ukázal iba scény z prvého mesiaca natáčania. A potom sa to začalo sypať. Affie (Ben Affleck) začal odkladať svoju očakávanú pecku Batmana, pretože nebol spokojný so svojím scenárom. Jeho deprimovanosť narástla po jeho nepekne prijatom režijnom počine  Live by Night. Medzi tým ho Warner Bros. bodal hrdzavým drôtom so slovami: „Kedy bude script? Kedy bude script? Kedy bude script?“ Do toho ešte problémy v súkromnom živote a „Kedy teda bude script?“.

(zdroj: 9gag)

Mňa by z toho klepla pepka. Tak to rovno zabalil s réžiou Batmana s odôvodnením, že písanie scenára, producentská stolička, réžia a hlavná rola boli na neho príliš. Dovolím si parafrázovať postreh Kevina Smitha –Predstavte si, že ste režisér ocenený niekoľkými Oscarmi, s vlastným autorským rukopisom a môžete si natočiť prakticky čokoľvek. A dostanete ponuku točiť nového Batmana. Bomba! Poviete si, že natočíte toho najlepšieho, akého kedy kto natočil! Lenže to znamená prekonať cca 10 rokov starého The Dark Knight-a od Chrisa Nolana. Potom si uvedomíte, že je to „f*cking problem“. Každý normálny človek by od toho odstúpil…

(zdroj: Warner Bros.)

Tak sa aj stalo! Nechcem špekulovať, či ho z režisérskej pozície vyštval Warner Bros. kvôli snímke Live by Night alebo kvôli tomu, že chcú svoju najväčšiu značku dojiť čo najskôr. V každom prípade podľa webu Variety je Benov nástupca Matt Reeves – režisér skvelého sequelu prequelu planéty opíc – Dawn of the Planets of the Apes, príjemnej strašidelne komornej romanťárny – Nech vojde ten pravý a godzilieho remaku bez Godzilli s rozklepanou kamerou – Cloverfield. Čo je vlastne super! Len Bena je mi ľúto…

Matt Reeves (zdroj: Variety)

A teraz k tomuto všetkému koluje všetkými možnými médiami fáma, že už nechce ďalej hrať Batmana! Neviem ako vám, ale mne príde, že vo Warner Bros. majú buď (jemne povedané) lobotomizované vedenie, pretože ak by sa stalo čokoľvek, tak nenechám odísť prakticky jediný prvok, ktorý široká verejnosť chválila na filme Batman v Superman. Hej, Warner Bros.! Dajte mu 10 mega, škatuľu vreckoviek a najlepšieho právnika pre jeho súkromné účely a NENECHAJTE ho odísť!

(zdroj: Variety, Twitter)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 ⁄ 1 =