BBcon 2018 – fandom v srdci Slovenska!

Sci-fi klub KPVPVF BB v spolupráci s Promotion Slovakia a Mestom Banská Bystrica oživuje po dlhých 24 rokoch festival fanúšikov sci-fi, fantasy, hororu, filmu, hier a technológií, ktorý sa uskutoční 13. – 14. 7. 2018 v priestoroch Filozofickej fakulty UMB Banská Bystrica. Zámerom tejto akcie pre širokú verejnosť je predstavenie záujmových činností pre aktívnu i pasívnu zábavu v samotnom meste Banská Bystrica. Podujatie začína v piatok poobede, končí v sobotu večer a je vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Ako hlavný program ponúka festival množstvo prednášok a zábavného programu z oblasti sci-fi, hororu, literatúry, vedy, televíznej a filmovej produkcie, histórie, ako aj technológií a hier. Postarajú sa o to významní slovenskí spisovatelia, vydavatelia, vedeckí pracovníci, profesionáli z praxe a nadšenci zo širokého spektra záujmov a slovenského sci-fi fandomu. Prednáškový program bude prebiehať v dvoch líniách. Hlavný program je doplnený o dva súťažné vstupy o ceny Sci-fi Bingo a Sci-fi kvíz. Súčasťou sú aj dva krsty kníh (Juraj Červenák, Peter Jelínek). Súbežne s programom môžu účastníci stráviť čas vo foyeri, kde sa budú nachádzať rôzne stánky predajcov kníh (Artis Omnis, Artforum), komiksov, figúrok, merchu a hier (nekonečno.sk, Warp Hammer, jjkomiks). Tiež sa môžu zahrať rôzne počítačové a konzolové hry alebo ponoriť sa do sveta virtuálnej reality. Tieto poskytol profi obchod pre hráčov ProGaming. K dispozícii budete herňa s retro hrami a konzolami. Hráčov stolových a kartových hier čaká samostatný vyhradený priestor, ktorý zastrešuje banskobystrická pobočka firmy Ihrysko.sk a P-games. Účastníci tu nájdu i výstavu obrazov od Alice Kováčovej. Občerstvenie na mieste je zabezpečené.

Multiverzum na festivale nebude chýbať a hneď v piatok otvorí program svojou prednáškou Od rukopisu ku knihe Efken. Stretnúť nás budete môcť počas celého festivalu, budeme pohodení niekde v priestoroch.

Okrem programu v priestoroch Filozofickej fakulty je pre obyvateľov Banskej Bystrice pripravený ešte ďalší sprievodný program. V bystrickom amfiteátri sa bude premietať v piatok film 2001: Vesmírna odysea, ktorý mal 50. výročie prvej premiéry, v sobotu jeho pokračovanie 2010: Druhá vesmírna odysea. V spolupráci s Hvezdárňou Banská Bystrica môžu účastníci BBconu navštíviť hvezdáreň na Vartovke alebo park tmavej oblohy Kráľova Studňa (limitovaný počet). Organizátori pozývajú všetkých účastníkov na piatkovú párty, ktorá sa uskutoční v bare pri ubytovaní, ako aj na sobotňajšiu tombolu priamo na mieste festivalu. Všetky tieto aktivitu sú zahrnuté do ceny vstupného na BBcon, ktoré je 6 alebo 12 eur, deti majú zľavu, viac na https://www.bbcon.sk/.

Ponorte sa do sveta fantázie, futurizmu a zábavy!

Dátum konania: 13. – 14. júl 2018

Doprava: autobusová zastávka Tajovského – školy

Vstupné:

 

Viac informácií na webovej stránke BBconu alebo na Facebooku!

(zdroj: organizačný tím BBcon)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 × 17 =