Game of Thrones: Bitka Bastardov!

Kým deti riešia, aký má Flash super účes a aký odtieň sukne bude nosiť Supergirl v ďalšej sérii, na Severe sa schyľuje k dlho očakávanej bitke, v ktorej si budú chcieť vlci znovu vybojovať svoj domov.

A to, že to bývalý veliteľ nočnej hliadky, záchranca „divokých“ a vzkriesená mŕtvola, John Snow, bude mať naozaj ťažké, je neodškriepiteľný fakt. Boltonovci majú presilu a všetci si ešte dobre pamätáme, čo Ramsey dokázal na konci piatej série so svojou skupinkou 20 dobrých mužov. A tentokrát ich bude mať podstatne viac. Aj keď, porovnávať partizánsky útok s bitkou na otvorenom poli, nie je asi veľmi fér, ale vojensky sú Boltonovci určite kvalitný súper. Najmä ak sa dá predpokladať, že využijú aj psychologické zbrane, ako napríklad preventívne stiahnutie z kože/upálenie, aby naštrbili morálku súpera.

GoT_season_6_05

John Snow a Sansa Stark svoje rady príliš nerozšírili a primárne sa tak budú spoliehať na „divokých“ a taktiež na fakt, že budú bojovať na domácej pôde. Mali by sa tak vyhnúť katastrofe, akú zažil Stannis a jeho armáda. Plus ich určite motivuje aj Night King za chrbtom, ktorému by určite radšej čelili v Zimohrade. Dôležitou psychologickou výhodou môže byť u Johna jeho vzkriesenie. Naposledy, keď sa jeden chlapík podobne ako Snow po pár dňoch vrátil medzi živích, vzniklo vcelku rozšírené náboženstvo.

jon-snow-game-of-thrones

Otázne je, či si to rozdá Ramsey a John bez nejakého vonkajšieho vplyvu, alebo niekto docvála, aby zvrátil výsledok. Pamätáme si koniec štvrtej série, kde nočnú hliadku zachránil už spomínaný Stannis. Tentokrát ale nie sú možnosti veľké. Daenerys má svojich problémov dosť a je ešte ďaleko, Tullyovci už sú asi bezpredmetní, príchod Lannisterovcov by bol asi príliš veľký mindfuck a nemyslím si, že Bratstvo má toľko mužov, aby to po prípadnom pripojení sa spolu so Sandorom hralo významnú rolu. Aj keď je tu ešte Malíček a rytieri z Údolia a pravdepodobne im bol adresovaný Sansin list zo siedmej epizódy. Žeby tento rodený oportunista zachránil Sever?

Na záver pár zaujímavých čísiel z natáčania predposlednej epizódy šiestej série:

600 členov štábu – od kameramanov až po kostymérov

500 členov komparzu – ten sa následne digitálne „nafúkne“ na tisíce

160 ton štrku – Severné Írsko zastihli extrémne výdatné dažde a terén bol tak veľmi zablatený, čo spôsobovalo problémy najmä koňom

70 koní – najnáročnejší aspekt tvorby bitky. Možno sa to nezdá, ale koordinácia týchto zvierat nie je taká jednoduchá, čo logicky predlžuje čas natáčania a zvyšuje aj náklady.

25 kaskadérov

25 natáčacích dní – na televíznu produkciu je to extrémna porcia. Bežné televízne seriály sú natočené za 8-12 dní a tu trvalo 25 dní natočiť jedinú epizódu.

4 kameramanské štáby

Na záver prikladám jeden fanmade trailer, ktorý umocní to, čo nás čaká už o pár dní!

 

(zdroj: time.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 × 7 =