Budúcnosť DCEU po filme Batman V Superman

V poslednej dobe sa nahromadilo extrémne množstvo informácií o DCEU (DC Extended Universe). Preto tu máme komplexný článok o všetkom čo bolo potvrdené, alebo sa len šeplo. Pred pár týždňami prišiel na svetové plátna dlho-očakávaný projekt od DC Comics a štúdia Warner Bros.Batman v Superman: Dawn of Justice od režiséra Zacka Snydera (300, Watchmen, Man of Steel). Reakcie sú (mierne povedané) rozporuplné. Niektorí fanúšikovia hádžu film do odpadkov spolu s režisérom, iní (ako napríklad ja) hovoria o príchode druhých Watchmen. Rovnako je to aj s kritikmi. Batman v Superman dostal horšiu kritiku, ako si štúdio predstavovalo od takéhoto projektu, na druhej strane zarába a to je pre štúdio najdôležitejšie. Žiaľ, kritici do filmu natoľko štuchajú, že sa internom začali šíriť nepríjemné zvesti o tom, ako štúdio odvoláva Snydera z jeho ďalšieho projektu – Justice League: Part 1.

zack-snyder-jason-momoa
Zack Snyder a Jason Momoa (zdroj: Warner Bros.)

Keďže sa začalo natáčať už včera, je to viac ako nepravdepodobné. Nedávne správy o dotáčkach filmu Suicide Squad zvestovali strach zo strany štúdia o to, že vážnejšie poňatie komiksových filmov divákov moc neuspokojuje. To však bolo vyvrátené režisérom filmu – Davidom Ayerom (natočil drsnú Patrolu a vojnový projekt, tentokrát s Bradom Pittom – Železné srdce). Ten v skratke oznámil, že Warner Bros. jeho projektu natoľko dôveruje, že mu doprial dotočiť ešte zopár akčných sekvencií.

Warner Bros. v posledných dňoch ohlásilo dátumy dvoch zatiaľ nešpecifikovaných DC projektov. Prvý dátum padá na 5. október 2018 a druhý projekt je plánovaný na 1. november 2018. O prvom dátume sa hovorí, že by mal patriť filmu The Batman. Na scenári k filmu Batman pracuje riaditeľ DC Comics  – Geoff Johns, ktorý má za sebou dosť úspešných Batmanovských príbehov. Spolu s ním píše aj Ben Affleck – aktuálny predstaviteľ netopierieho muža a už oficiálne potvrdený režisér samostatného filmu o Batmanovi! Druhý dátum by mal patriť pokračovaniu Suicide Squad.

batman-v-superman-dawn-of-justice-ben-affleck
Ben Affleck (zdroj: Warner Bros.)

Ďalej prejdeme k zoznamu zvestí o budúcnosti DCEU (DC Extended Universe). Tie hovoria hlavne o obsadení(galériu spomínaných hercov nájdete dole pod článkom) vo filmoch a režisérskych stoličkách. Ale POZOR! Pre niekoho môže byť SPOILER aj zverejnenie postáv vo filme, takže čítajte na vlastné riziko.

……

.

 • Zack Snyder asi nebude točiť Justice League: Part 2. Nič prekvapivé. Zack Snyder už pri natáčaní Batman v Superman potvrdil, že Man of Steel, BvS a JL: Part 1 chce pojať ako trilógiu, takže to dáva zmysel.
 • scenár pre Justice League napísal Zack Snyder spolu s Chrisom Terriom
 • Amber Heard si zahraje Meru, manželku Aquamana
 • Alona Tal by sa mala objaviť, ako Black Canary
 • krásna Imogen Poots stvárni Iris West, manželku Barryho Allena – Flasha
 • James Remar by mal hrať Darryla Fryea, policajného kapitána Central City (domovské mesto Flasha)
 • Alfred Molina bude Thomas Morrow (v komiksoch známejší, ako Flashov záporák T.O.Morrow).
 • Ed Harris by sa mal objaviť, ako General Wade Eiling (pre mňa no-nameový záporák z 80′ rokov).
 • Gugu Mbatha-Raw a Tessa Thompson aktuálne rokujú o rolu Sarah Charles (vedkyňa zo S.T.A.R. Labs).
 • herci Javier BardemJackie Earle Haley, Frances McDormand, Joel Edgerton, Rosamund Pike, Bill Nighy a Willem Dafoe sú obsadení do utajených/neznámych úloh. Ale hovorí sa o významných postavách. Napríklad sa povráva, že Javier Bardem by sa mal ukázať ako DarkseidJoel Edgerton ako Green Arrow.
justice_league_poster_promo_logo_official
Justice League (zdroj: Warner Bros.)
 • Vo filme Aquaman, kde sa v titulnej úlohe objaví Jason Momoa, by sa mali objaviť záporáci Ocean Master a The Trench (môžete ich poznať z Aquamanovej série NEW52). Black Manta by sa vo filme objaviť nemal.
 • Vo filme The Flash s Ezrom Millerom, by mal byť záporákom Reverse-Flash. Ale podľa zvestí by mal byť oveľa iný ako ho (ich) poznáme zo seriálového Flasha.
 • Shawn Levy je možný kandidát na réžiu filmu Shazam (čoho sa bojím, pretože jeho filmy sú vyslovene šedým priemerom kinematografie).
 • Matt Reeves, Duncan Jones a Rian Johnson boli oslovení, kvôli úlohám v Green Lantern Corps.
 • Vznik filmu Cyborg je podmienený tým, ako ho príjmu diváci a kritici vo filme Justice League.

To by bolo na dnes všetko k novinkám z DCEU (DC Extended Universe). Čo si o nich myslíte? Načo sa z môjho dlhého zoznamu tešíte najviac?

(zdroj: dccomicsextendeduniverse.wikia.com/comicbook.com/cosmicbooknews.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
9 − 2 =