Inhumans: Všetko je nakoniec úplne inak!

V minulosti sme prišli so správou o tom, ako Marvel oficiálne stiahol film Inhumans zo svojho kalendára chystaných filmov. V redakcii sme boli maximálne pohoršení, ale pevne sme verili, že ide iba o dočasný stav. Nakoniec sa však ukázalo, že všetko je inak!

Situáciu zmenilo vyhlásenie Marvel Television, keď oficiálne potvrdili seriál Inhumans vznikajúci pod taktovkou televíznej stanice ABC, ktorá sa tiež podpísala pod seriál Agents of SHIELDAgent Carter. Seriál bude mať názov Marvel’s The Inhumans a dočkať by sme sa ho mali na jeseň 2017! Okrem ohlásenia seriálu sa hrdo pochválili doposiaľ nevídanou spoluprácou, konkrétne medzi samotnou Marvel Television, American Broadcasting Company (ABC) a IMAX-om. Možno sa pýtate, čo s tým má spoločnosť IMAX? Odpoveď je jednoduchá! IMAX totiž prvé dve epizódy seriálu Marvel’s The Inhumans odvysiela celosvetovo vo svojich kinosálach už začiatkom septembra (či sa toho dočkáme aj na Slovensku, je aktuálne otázne). Veľké hlavy všetkých troch spoločností nešetrili nadšením a superlatívmi ohľadom tejto spolupráce (len aby tie hlavy neostali v smútku). ABC plánuje tento osem-dielny seriál vysielať s týždňovou periodicitou.

spolupraca_roka_inhumans

Ach, toľko „radosti“. Už to vyzeralo tak, že interný spor medzi filmovou a televíznou divíziou Marvelu vypľuje jediného porazeného – diváka. Ak si predstavím, že som prišiel o ďalší galaktický film z MCU (Marvel Cinematic Universe), tentoraz plný Inhumanov, stáča mi žalúdok od nervov! Nikto už ani nedúfal, a predsa! Tesne po ohlásení seriálu bolo prostredníctvom twitteru potvrdené, že sa v seriáli dočkáme celej kráľovskej rodiny Inhumans! To by už nemuselo byť tak zlé, však? Vo filme by jednotliví Inhumans z kráľovskej rodiny nemuseli dostať toľko priestoru ako v seriálovom spracovaní. Dobrým príkladom je seriál Daredevil od spoločnosti Netflix. Prečo je Wilson „Kingpin“ Fisk považovaný za najlepšieho záporáka od Marvelu? Predsa kvôli priestoru, ktorý dostal na vykreslenie svojho charakteru (o hereckých kvalitách hovoriť nemusíme). Každá minca má však dve strany. Môžeme sa dočkať fanúšikmi milovaných postáv ako Black Bolt, Medusa, Karnak, Gorgon, Triton, Crystal či Lockjaw. Nepríjemné by mohlo byť, ak by tvorcovia siahli po členoch jednej z predchádzajúcich generácií, ktoré už nie sú také známe (táto verzia nás opäť vracia k teórii jediného porazeného – diváka).

inhumans_royal_family
rodokmeň kráľovskej rodiny Inhumans (zdroj: Marvel)

Všetci, čo sledujú seriál Agents Of SHIELD, vedia, že téma Inhumans bola v tretej sérii pretriasaná vo všetkých smeroch a vo štvrtej sa svet konečne dozvedáme o existencii tejto rasy. Nový riaditeľ SHIELD-u má k Inhumans taktiež veľmi blízko. S touto témou sa aktuálne ráta aj do budúcoročnej piatej série a dokonca sa hovorí aj o akomsi crossoveri medzi seriálmi Agents of SHIELD a Marvel’s The Inhumans. Nech to nakoniec bude akokoľvek, jedno je isté: Marvel’s The Inhumans má cestu dokonale vydláždenú!

Nakoniec sa dostávame k otázke, ako to celé ovplyvní MCU. Rasa Inhumans pre MCU znamenala náhradu za chýbajúcich mutantov (X-menov). V prípade Inhumans nahradili mutačný gén X práve terrigeny (kryštály/hmla) a ľudia po kontakte s nimi prešli akousi mutáciou, vďaka ktorej nadobudli nadprirodzené schopnosti. Podobnosť s mutantmi teda nie je náhodná. V komiksovej predlohe sme vďaka terrigenom dostali celkom slušný zástup (dnes už pomerne obľúbených) hrdinov. Mimochodom, v tomto bode opäť dostávajú priestor konšpirácie o spojení Avengerov a X-Menov, ku ktorým sa však opäť nebudem vyjadrovať (začína to totiž byť hádzanie hrachu o stenu – ale môžete ma vyprovokovať v komentároch). Nakoniec si však myslím, že seriál MCU veľmi neovplyvní. Skôr pôjde po stopách seriálu Agents of SHIELD a bude len opatrne odkazovať na udalosti hlavného kánonu. Hlavné dejstvo MCU sa totiž ešte stále koná vo filmoch! Všetko ostatné je len doplňujúca zložka, ktorá by ani nemusela byť. Znamená to, že Inhumani budú musieť papať ešte veľa kaše, aby vyrástli a dostali vlastný film. Hmmm… škoda.

Tešíte sa na seriál? Alebo u vás prevláda sklamanie zo zrušenia filmu?

inhumans_comic_marvel_series
Medusa, Black Bolt, Crystal a Lockjaw (zdroj: Marvel)

(zdroj: disney/marvel/comicbook)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
8 − 8 =