Budúcnosť MCU : The Eternals

Kinám aktuálne s prehľadom vládne Avengers: Endgame, ale fanúšikovia sa už začínajú pýtať, čo bude ďalej. Ak nerátame pomaly sa blížiacu premiéru nového Spider-Mana, tak toho o plánoch Marvelu príliš veľa známeho nie je. Presné detaily nám Disney CEO Bob Iger sľúbil až v lete, a tak si dovtedy musíme vystačiť s fámami, drobnosťami a špekuláciami. Do skupiny filmov, o ktorých sa toho zatiaľ veľa nevie, ale fanúšikovia už majú milión otázok, patria aj The Eternals.

The Eternals boli ohlásení už v apríli 2018. Kevin Feige vtedy potvrdil, že sú v počiatočnom štádiu tvorby. O niečo neskôr sme sa dozvedeli mená scenáristov − Matthew a Ryan . Ani jeden z nich nie je v komerčnom rybníku veľmi známy, avšak Matthew K. Firpo patrí k oceňovaným scenáristom a napríklad magazín Forbes ho zaradil do svojho rebríčka „30 Under 30“. Na režisérsku stoličku sa posadí Chloé Zhao. Táto čínska režisérka sa presadila vďaka kovbojskej dráme The Rider, ktorá získala množstvo ocenení na festivaloch po celom svete.

O príbehu sa vie len málo, Feige sa vyjadril, že The Eternals neplánuje predstavovať postupne, ako to bolo napríklad pri Avengers. Skôr sa to bude podobať na Guardians of the Galaxy, avšak nie úplne. Prízvukoval, že MCU bude po Endgame a Far From Home úplne a The Eternals majú byť toho príkladom. Hovorí sa aj o LGBTI+ charaktere, relatívne nedávno sa v týchto intenciách spomínal priamo o hlavný hrdina. Či sa to potvrdí, uvidíme, ale celkom by to zapadlo do vyhlásení o rozširujúcej sa diverzite postáv.

Kumail Nanjiani

O kastingu máme len niekoľko informácií. Do hlavnej úlohy by mohol byť obsadený Kumail Nanjiani. Postava, ktorú by si mal zahrať, je zatiaľ neznáma, ale vzhľadom na jeho pakistanský pôvod sa dá predpokladať, že by mohol hrať postavu menom Makkari. To je však len naša špekulácia na základe príbehu Neila Gaimana, ktorý ešte spomenieme.

Angelina Jolie/Sersi

Oveľa jasnejšia je úloha Angeliny Jolie, ktorá by si mala zahrať Sersi. V komiksoch ide o atraktívnu členku The Eternals, ktorá vyniká najmä schopnosťou meniť molekulárnu štruktúru objektov, a tak ich pretvárať podľa svojej vôle.

Richard Madden

Ďalším hercom, ktorý je spájaný s touto snímkou, je Dong-Seok Ma. Toho môžete poznať napríklad z kórejského zombie hororu Busanhaeng. Novinkou posledných dní sú údajné rokovania s hercom Richardom Maddenom, ktorý sa asi najviac zviditeľnil v seriáli Game of Thrones. V oboch prípadoch sú postavy, ktoré by si mali zahrať, neznáme, aj keď v prípade Maddena sa špekuluje nad postavou Ikarisa.

Ak si myslíte, že ste sa do dnešných dní s The Eternals nestretli, tak ste na omyle. Do tejto nadľudsky silnej a priam nesmrteľnej skupiny patrí napríklad aj Thanos. V komikse ich vytvoril Jack Kirby, ktorého inšpirovala napríklad kniha Arthura C. Clarka − Childhood´s End z roku 1953, alebo aj špekulatívny bestseller o možných návštevách z kozmu od Ericha von Dänikena − Chariots of the Gods z roku 1968.

Eternals – Jack Kirby

V komikse vytvorili Eternals mocné bytosti, tzv. Celestials, v rámci experimentovania na evolučných predkoch dnešných ľudí. Celkovo pri tomto procese vytvorili dve nové rasy. Už spomínaných Eternals, ktorí disponujú rôznymi nadľudskými schopnosťami a sú prakticky nesmrteľní, a Deviants. Tí sú doslova opozitom, keďže ide o monštrá s deštrukčnými sklonmi, kde každý jedinec vyzerá úplne inak a je unikát. Jedna z úloh Eternals je chrániť ľudstvo práve pred Deviants, ale v jeho histórii zároveň plnili úlohu bohov, ktorí posúvali vývoj civilizácie vpred.

Eternals – Neil Gaiman

Ak si o tom chcete prečítať viac, odporúčam komiks Eternals od Neila Gaimana z roku 2007. Keď si zvyknete na nie práve dokonalú kresbu Johna Romitu Jr., dostanete všetky potrebné informácie o tom, kto sú Eternals. Zároveň je to príbeh, ktorý by sa hodil na filmovú adaptáciu, lebo rovnako ako predstavovanie neznámych dejín funguje v komikse, mohlo by aj vo filme a zároveň by to korešpondovalo s vyhlásením Kevina Feigiho. Hlavnými postavami tohto príbehu sú už spomínaní Ikaris, Makkari, Sensi a niekoľko ďalších Eternals, a tak by ani naše kastingové špekulácie nemuseli byť úplne nepravdepodobné.

UKK Eternals nájdete na webe Megakomiks

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 × 30 =