BvS: Vystrihnutá scéna opäť potvrdzuje [SPOILER]!

Batman v Superman: Dawn of Justice je pecka! Ako redakcia, sme sa na tom zhodli, obhájili náš názor a je to naše oficiálne stanovisko. Keď sme si mysleli, že sme prediskutovali každú sekundu filmu, tak príde Zack Snyder a hodí nám k nohám vystrihnutú scénu, ktorá nám ukáže…

Vystrihnutá scéna sa odohráva tesne pred koncom filmu, keď sa americká vláda, konečne spamätá a nechá zatknú Lexa za jeho machinácie a stvorenie Doomsdaya. Podľa toho čo v tejto scéne vidíme, je jasné že Lex (ako sám hovoril na konci filmu Batmanovi) privolal diabla na Zem. Postavu z videa pozná asi málokto. Aj ja sám som tápal asi hodinu, kým som vo svojej nekonečnej pamäti, našiel odpoveď. Sú dve možnosti. Obe veľmi pravdepodobné! Buď je to Steppenwolf – apokolipťan a generál Darkseidových vojsk Apokolipsi. Druhá, desivejšia (lepšia) alternatíva, že je to Yuga Khan – otec samotného Darkseida!!!

Yuga_Khan_or_Steppenwolf
Yuga Khan alebo Steppenwolf? (zdroj: DC Comics)

Po zhliadnutí videa, už vieme, prečo Lex hovoril o príchode diabla. Musím uznať, že s dizajnom sa vyhrali v skutku luxusne! Vidíme však, iba mono-chrómatickú podobu prostredníctvom kryptonskej komunikačnej umelej inteligencie, Kelor, ktorú už poznáme z Man Of Steel (2013). Z tej sa časom (možno), podobne ako zo Skynetu (séria Terminátor), po nabraní vedomia stane Brainiac (Tichý, inteligentný a neľútostný). Môžete si všimnúť aj kocky, ktoré Steppenwolf/Yuga Khan ukazuje Lexovy. Ak si pamätáte na videá, ktoré si Wonder Woman vo filme BvS púšťala, tak v tom kde vidíme origin Cyborga, sa nachádza veľmi podobná kocka. Tieto kocky sú takzvané „Mother Boxes„. V komiksovej predlohe, ide o všemocné počítače, vytvorené „Novými Bohmi“ – rasou dlho-žijúcich/nesmrteľných bytostí (medzi ktoré patrí Yuga Khan a Darkseid). Taktiež si môžeme všimnúť, poletujúce planéty nad hlavou tejto bytosti. Ide o Darkseidovu planetárnu sústavu Apokolips.

wutnzyaqw9wnzwvnk4k2
vystrihnutá scéna (zdroj: Warner Bros.)

Nie je teda úplne jasné, či sme na videu videli Steppenwolfa alebo Yuga Khana. Čo však vieme je, že Darkseidov príchod je už definitívnym faktom, na ktorý sa môžeme tešiť! Už aby tu bol Ultimate Cut,na ktorom určite bude viac takýchto scén. Možno sa o DC Extended Universe (oficiálny názov filmového „previazaného“ vesmíru) dozvieme viac, práve z toho čo Kelor naučila/ukázala Lexovi.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
48 ⁄ 24 =