Captain Nemo od Disney pozná režiséra

Štúdio Disney pôjde dole! Tým dole, myslím dole pod morskú hladinu a naozaj hlboko. Štúdio sa totiž rozhodlo sfilmovať jedno z diel veľmajstra Julesa Verna z roku 1954 s názvom 20 000 míľ pod morom.

Film v súčasnej dobe nesie pracovný názov hlavného protagonistu z knižnej predlohy, ktorým bol Captain Nemo. Pre tích čo nevedia, Captain Nemo je génius, vynálezca playboy a konštruktér bojovej ponorky s názvom Nautilus. V knižnej predlohe sa postupne stáva akýmsi anti-hrdinom. Ale prejdime teda k dnešnej novinke a to k režisérovi pripravovanej snímky. Na režisérsku stoličku zasadne James Mangold, ktorého môžete poznať ako režiséra snímky Wolverine (2013). Scenár k filmu píše Sebastian Gutierrez, ktorý stojí za scenármi k filmom ako Gothika (2003) a The Signal (2014).

Mimochodom, viete prečo sme v nadpise článku zdôraznili, že sa jedná o snímku od Disney? Dôvodom je, že Disney nie je jediné štúdio, ktoré sa román Julesa Verna rozhodlo sfilmovať. Druhým štúdiom je FOX, ktoré na post režiséra posadilo Bryana Singera, režiséra posledných X-Menov. Rozdiel je akurát v tom, že FOX začína natáčať už tento rok, zatiaľ čo v prípade Disney, ide o vzdialenú budúcnosť.

(zdroj:comicbook.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
12 + 30 =