Čo nám prinesie AnimeSHOW 2020

Koncom marca sa môžeme tešiť na 13. ročník popkultúrnej akcie Anime Show. Je pripravený zaujímavý program pre fanúšikov komiksu, anime, hier, japonskej kultúry, fantasy, sci-fi, hudby, umenia a cosplayu. Nižšie sa spoločne pozrieme, čo prináša AnimeShow 2020. 

 

Čo nás čaká?

Tohtoročnou zahraničnou hereckou hviezdou je Julian Glover, ktorý má na konte má skutočne bohaté pôsobenie vo filmovom i seriálovom svete. Bol záporák Walter Donovan vo filme Indiana Jones a Krížová výprava, záporáka si zahral aj v bondovke For Your Eyer Only a poznáme ho aj ako generála Weesa zo Star Wars: Impérium Vracia úder. Okrem toho daboval Aragoga v HP, zahral si v GoT aj seriáli Doctor Who.

Nemusíte sa obávať, ak filmy a seriály nie sú vašou silnou stránkou, na svoje si prídu aj knihomoli. Pozvanie na Anime Show prijali Juraj Červenák, František Kotleta a Daniel Hevier.

Nebude chýbať ani tradičná a veľmi obľúbená kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz má možnosť ísť na európske finále Cosplay Champions. Súťaží bude viacero, na návštevníkov čakajú zaujímavé ceny, stačí byť trošku kreatívny alebo sa nebáť prihlásiť.

Ak ešte stále váhate, či ísť na AnimeSHOW 2020, okrem skvelých ľudí bude o zábavu postarané. 365.bank pripravila zónu v štýle Harry Pottera, kde si môžete vyskúšať vyčarovať svojho vlastného patronusa. Ak ste klientom banky, umožní vám to využiť “fast track” a vyhnúť sa radom a čakaniu na vstup.

 

Kedy a kde?

AnimeSHOW 2020 bude 27. – 29. marca teda od piatka do nedele v priestoroch DK Ružinov Bratislava. 

Poznačte si tieto dátumy do kalendárov a plánujte cestu, aby ste sa mohli stretnúť so zahraničnými aj domácimi hosťami a užiť si besedy a súťaže.

Prečítajte si, ako vyzerali minulé ročníky.

Viac sa dozviete na webových stránkach Comics Salón a AnimeSHOW.

AnimeShow festival plagat poster

Zdroj: PR AnimeSHOW 2020

Janka Casion Kolenová

K fantasy literatúre, ktorá tvorí srdce môjho čitateľského života, ma priviedli výborné knihy zo série Harry Potter a Pán prsteňov. Rada čítam fantasy a sci-fi. Nepohrdnem však ani dobrou detektívkou či trilerom a ani historická téma mi neprekáža, ak ma kniha zaujme. Z histórie mám najradšej templárov, križiacke výpravy či grécku mytológiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
5 × 8 =