O čom bude Affleckov THE BATMAN?

Batman sa nám v novom DC Extended Universe predstavil už na jar, vo filme Batman v Superman: Dawn of Justice, kde ho stvárnil herec, scenárista a režisér – Ben Affleck. Uvidíme ho taktiež budúci rok v dlho pripravovanej Justice League (Liga Spravodlivosti), ktorú práve kutí Zack Snyder. Po Lige by mala prísť už dlho očakávaná sólovka Batmana s originálnym názvom THE BATMAN. Na režisérsku stoličku sa posadí sám predstaviteľ Temného rytiera – Ben Affleck, ktorý sa postará aj o scenár spolu so skúseným DC scenáristom – Geoffom Johnsom. Premiéra ešte nie je stanovená, šušká sa o roku 2019 a podľa slov Afflecka, „Točiť sa začne, až keď bude scenár bez chyby“. Tak dúfajme, že túžobná kvalita sa dostaví. Aktuálne vyplávali na povrch informácie, čím sa tvorcovia inšpirovali pri písaní scenára, ktorý sa stále doplňuje/prepisuje.

comic arkham asylum
(zdroj: Batman: Arkham Asylum – A Serious House on Serious Earth)

Podľa neoficiálnych zvestí sa bude THE BATMAN odohrávať priamo v Arkham Asylum (Arkhamský blázinec). Áno, presne! Film bude inšpirovaný comicsovou legendou od Granta Morissona, ktorá vyšla aj u nás – ARKHAM: Pochmúrny dom v pochmúrnom svete. Comics pojednáva o tom, ako Joker prevezme vedenie sanatória pre duševne chorých zločincov a vyláka Batmana do svojho kráľovstva šialenstva pod hrozbou, že zabije všetok personál. Je to jedna veľká psychedelická jazda plná Batmanovských známych aj menej známych nepriateľov, ako je napríklad Two-Face, Clayface, Killer Croc (ktorého uvidíme v auguste v Suicide Squad), Maxi Zeus, MadHatter a ďalší.

105
(zdroj: Batman: Arkham Asylum – A Serious House on Serious Earth)

Samozrejme, naskytuje sa možnosť adaptovať Arkhamskú hernú sériu, ktorá sa tiež inšpirovala vyššie uvedeným comicsom. Affleck sa dal počuť, že nechce adaptovať žiaden konkrétny comics ani hru, ale že sa iba voľne inšpiruje a tak chce vytvoriť originálny Batmanovský film.

Osobne som za! Nolan vo svojej legendárnej trilógií o Temnom rytierovi robil presne to isté – vyzobával tie najväčšie comicsové legendy. Podľa mňa, sa nemáme čoho báť. Affleck svoje schopnosti scenáristu aj režiséra potvrdil nie raz a jeho podanie Batmana si odnieslo ovácie ako od kritikov, tak aj od fanúšikov (až na fakt, že Batman v novom univerze zabíja, ale to nie je nič nové viz. Burtonových Batmanov, pôvodného Batmana od Boba Kanea alebo Thomas Wayne – Batman).

Ako to vidíte Vy? Chceli by ste, aby sa inšpirovali viac comicsom alebo hrou?

(zdroj: batman-on-film.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 × 6 =