Cruella – Disney má vlastnú Harley Quinn

Film 101 dalmatíncov je klasika štúdia Disney z roku 1996. Ako Cruella de Vil, ktorá sa snaží vytvoriť zo šteniatok dalmatíncov štýlové módne kúsky, tu hviezdila Glenn Close. A keďže žijeme dobu, v ktorej sa to hemží pokračovaniami, prequelmi, rebootmi a podobnými záležitosťami, ktoré si práve netykajú s originalitou, už v máji tohto roka by sme sa mali dočkať prequelu bodkovaných psích dobrodružstiev. Nepôjde ale o spin-off niektorého šteniatka, aj keď nehovorme to nahlas, lebo nás niekto v štúdiu bude počuť a zrealizuje to. Vlastného filmu a svojim spôsobom originu sa dočká protipól Slobody zvierat – Cruella.

Mladú Cruellu de Vil stvárni Emma Stone a hneď na úvod je nutné poznamenať, že jej táto úloha na prvý pohľad sedí. Neviem sa však zbaviť dojmu, ako by chcel Disney Cruellu definovať ako niečo medzi Jokerom a Harley Quinn. Už v traileri je naznačené komplikované duševné rozpoloženie hlavnej hrdinky. Je to vypočítavosť alebo šialenstvo?

Problémom tohto filmu môže byť dosť ťažko definovateľná cieľová skupina. Nemyslím si totiž, že medzi deťmi pôjde o vyslovene hit a dospelé obecenstvo asi nebude zaujímať origin zloducha, ktorý má ambíciu likvidovať šteniatka. Možno to však Emma Stone zachráni a pritiahne davy divákov.

Premiéra je naplánovaná na 27. mája.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 − 20 =