Crwecon – Komiksový festival 2018!

Sobota 9. 6. 2018 sa bude niesť v duchu komiksu, a to počas 13. ročníka skvelého conu, ktorý organizujú naši bratia Česi a konkrétne naši skvelí partneri Nakladatelství Crew! Sľubujú nám ešte väčšiu udalosť s ešte zaujímavejšími zážitkami.

A ktorý podnik je v pražských Holešoviciach jeden z tých najcoolovejších? Jednoznačne Cross, ktorý sa stane centrom milovníkov komiksu aj tento rok. Môžeme sa tešiť na 4 nadupané programové pásma, z toho najlepšieho môžeme vypichnúť napríklad vyhlasovanie komiksovej ceny Fabula Rasa, dozvieme sa, ktorých 10 komiksov bolo tých najlepších za minulý rok, otestovať sa môžete v komiksovom kvíze alebo sa ponoriť do histórie amazonky Wonder Woman. Ako sa stať úspešným komiksovým tvorcom sa nám pokúsia vysvetliť Petr Kopl a Petr Macke a organizátori a prednášajúci nezabúdajú ani na tému detského komiksu, drsnú školu, stolné hry a prednášku o temnom rytierovi Gothamu.

Priestory Closs Clubu (credit: Petr Nekvinda)

Ak chcete stretnúť svojich obľúbených vydavateľov, budete mať možnosť, tí totiž prídu predstaviť svoje edičné plány (vraj i tie tajné). A starou známou a veľmi obľúbenou je aj dražba originálnych diel slávnych a nielen českých výtvarníkov a umelcov. V Crosse nájdete tiež kopu predajných stánkov, program pre deti, autogramiády a väčší priestor má dostať aj cosplay. A ak ste milovníkmi mangy a anime, nezúfajte, svoje témy si na Crwecone nájdete určite tiež, bude im venovaná jedna celá prednášková miestnosť. Svetlo sveta tiež prvý raz uzrú komiksoví Američtí bohové (v češtine) od Neila Gaimana či nové Mistrovská díla evropského komiksu s Druunou či krásnym komiksom od Alexa Rossa.

Petr Kopl a ďalší umelci pre vás budú maľovať za dobrovoľný poplatok, ktorý poputuje na charitatívne účely, preto sa v tomto prípade naozaj oplatí nešetriť na dobrom umení. Svoje figúrky tiež predstaví firma Warboss a dočkáme sa aj spoločnosti Blackfire a jej skvelých stolových hier. Ak by ste mali doma komiksy, ktorých by ste sa chceli zbaviť alebo ich vymeniť, na Crwecone budete mať možnosť, burze bude venované takmer celé jedno poschodie Crossu.

Odporúčanie organizátorov:

Bude dobré si sebou vzít pořádně velký batoh.

 

Viac informácií nájdete na stránke www.crwecon.cz alebo na FB stránce Crweconu!

 

Dátum konania: 9. jún 2018, 9.00 – 18.00 (afterka je, samozrejme, vo vašej réžii)

Doprava metrom: stanica Nádraží Holešovice (čo by kameňom dohodil do Crossu – doslova)

Vstupné: ako vždy ZADARMO! Organizátori to stále zvládajú s heslom: „fanúšikovia komiksu pre seba“ 🙂

Atmosféru minuloročného Crweconu si môžete pripomenúť reportážou programu SMASH!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
23 × 17 =