Cursed – Meč si vybral kráľovnu

Rôzne verzie Artušovskej legendy o meči prichádzajú neuveriteľne často a asi nie je rok, kedy by sme sa nedočkali nejakej viac či menej podarenej adaptácie. Tá najbližšia nás čaká na Netflixe v podobe 10-dielneho seriálu Cursed. V ňom mladá žena Nimue spojí svoje sily so žoldákom menom Arthur. Spoločne sa vydávajú na cestu za čarodejníkom Merlinom a starodávnym mečom, keďže mágia je v ohrození a hrozí jej úplná likvidácia.

Príbeh, ktorý je adaptáciou komiksu Franka Millera, zaujme už len tým, že do popredia je tu stavaná Nimue, ktorá by mala mať k meču oveľa bližšie ako Arthur. Samozrejme, seriál si už za to schytal vlnu hejtu, ale mne sa tento nápad pozdáva. Aspoň je originálny a má možnosť zaujať, narozdiel od ďalšej doslovnej adaptácie.

Hlavnú úlohu si zahrá Katherine Langford, ktorú sme mohli vidieť napríklad v seriáli 13 reasons Why alebo vo filme Knives Out. Zaujímavým menom castingu je určite aj Gustaf Skarsgård, ktorého poznajú fanúšikovia seriálu Vikingovia ako excentrického Flokiho. Uvidíme, či mu sadne aj úloha Merlina.

Seriál má premiéru 17. júla.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 + 5 =