Ďalšia komiksová smrť v zemi československej?!

Mnoho československých fanúšikov komiksu si bude štvrtý január ešte dlho pamätať. Pýtate sa prečo? Je to snáď dátum vydania komiksu Sacramentum? Nie! Poctil českého prezidenta návštevou samotný Stan Lee? Nie! Sekol snáď Drackula so svojimi štvrtkovými Marvel News? Nie! Začali náboženskí fanatici páliť na námestiach marvelácke UKK-čka? Nie, aj keď tu nie sme od pravdy až tak ďaleko. Štvrtý január je totiž dátum, kedy sa u našich českých bratov začalo predávať takzvané DC UKK alebo DCKK (DC komiksový komplet  nie, slovo ultimátny tam nikde nie je).

Nič prevratné. Veď tu už tento predajný vzorec máme v podobe prvej šesťdesiatky Marvel UKK, ktorá plynulo prešla do druhej šesťdesiatky. Taktiež sme sa dočkali aj ČRVNUKK (červené UKK, si nevedel?), po ktorej si fanúšikovia tej čiernej (no racism) povedali JBMNT. Nováčikovia pocítili v plachtách čistý vietor v podobe produktu, ktorý mal utíšiť ich MCU a NETFLIX chúťky. Pocítili však aj vlnu hejtu zo strany zberateľov Omnibusov, ktorých neskutočne trápilo, že nováčikovia dostali orezané príbehy a že sú takto ukrátení o celkový dojem z komiksového média. Mimochodom, ak ťa to tiež trápi, určite pridaj pod tento článok fotku svojej poličky. Ako teda vidíte, ide o niečo, čo tu už máme. Tak načo tento článok?

Už pri jeho otváraní, väčšina z vás niekde vo svojom vnútri tušila, že tu budem písať o tejto novinke v československých vodách. Budem ju obhajovať? Budem na ňu nadávať? Nie, priatelia, budem si tu absolútne nevhodne a neobjektívne robiť srandu z toho, čo postihlo československý internet v tento pamätný deň. Mnoho mojich z kontextu vytrhnutých parafráz pochádza aj z nemenovanej takmer tri a pol tisícovej skupiny plnej domácich fanúšikov, exot-ov, čudákov a zvieratiek.

Ak teda patríte do akéhosi československého fandomu, čítate komiksy, sledujete Multiverzum, navštevujete akcie ako Komiks a Pivo či Komiks Slez, tak ste na sociálnej sieti Facebook v tých správnych skupinách. Od rána sa na vás valili príspevky užívateľov, ktorí neskrývali svoju radosť z kúpy historického prvého čísla DCKK. Nechápte ma zle, mám rád komiksy ako aj ľudskú (rasu?) potrebu sa chváliť všetkým, čo majú v obchodoch. Ak ma však vytáča kvantum rôznych fotiek poličiek s rovnakým obsahom, tak toto… toto mi vlastne neprekáža. Vážne! Lenže sú takí, ktorým áno. Skutočným zberateľom by som odporučil menšie dávky cukru a šepletárom odkázal, že keď provokujete, tak sa potom nemôžete čudovať. Po oslavných príspevkoch nasledovali príspevky plné strachu. Užívatelia, ktorí vo svojej miestnej trafike nenašli svoje DCKK! Statusy tak zmätené, temné (podobnosť s DCEU je čisto náhodná) a plné zármutku! Mimochodom, to, že čítame komiksy, neznamená, že máme zmapované všetky trafiky v tvojom okolí a vieme, kde dané číslo majú.

Takže, po smiechu prišiel smútok a po smútku zase plač. Plač? Áno, rýdzi slovenský! Po mnohých otázkach typu „Kedy to vyjde na SR?“ sa objavili príspevky užívateľov, ktorí úplne nezvládli absenciu na Slovenskom trhu a hanili tak Slovenský štát, hlavu Slovenského štátu, premiéra, Kotlebu a všetkých, čo môžu za tento nedostatok. Vážne? Ale no tak, však aj Marvel UKK je v Čechách popredu, z čoho prirodzene vyplýva, že tam asi začalo vychádzať skôr ako u nás. Skúste konečne pochopiť, že československý trh je malý a je potrebné k nemu pristupovať rozumne. Samozrejme, ak sa tu nájdu takí, ktorí mi neveria, máte možnosť si DCKK predobjednať na e-shope Funtastic priamo TU! Nemáte začo. 😉

Ako deň plynul a stúpal počet majiteľov prvého čísla DCKK, objavili sa príspevky, ktoré sa začali sťažovať na kvalitatívne prvky zakúpeného produktu. Vraj im nesedí veľkosť a hrúbka. Majú problém s neočíslovaným chrbtom knihy či kvalitou papiera. FACEPALM! Treba pochopiť, že Marvel UKK, ako aj DCKK, je vymyslený práve tak, aby sa za čo najnižšiu cenu dostali do povedomia najznámejšie príbehy daného vydavateľstva. Nie zo srandy sa hovorí, že UKK zabil komiks v Československu. Tuzemské vydavateľstvá nedokážu konkurovať sériám UKK, a preto u nás vychádza len Deadpool. Takže krv na rukách máme všetci! Teda okrem tých, ktorí kupujú komiksy v zahraničí, tí totiž podporujú Slovenskú ekonomiku najviac.

Ale dosť bolo negatívnej energie, škodí to totiž tvojmu BIO životu a ako iste vieš, tak ani tvoj obed z kvetináča by nevyrástol v negatívnom prostredí. Rád by som teda poukázal na príspevky, ktoré do celej tejto situácie prepúšťajú liečivé a hrejivé lúče humoru. Áno, ďakujem všetkým, ktorý vzali s humorom všetky vyššie spomínané príspevky. Premotivované či tie slúžiace na urážku ľudí, ktorých novovychádzajúci produkt očaril. Humor je liek. S humorom treba brať aj tento článok, ale len do momentu, keď sa objaví youtuber, ktorý urobí unboxing prvého DCKK! Kašlite na to, rešpektujte sa, milujte sa a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
32 ⁄ 4 =