Dark Universe možno nie je úplne mŕtve

Na najnovšiu Múmiu zo štúdia Universal, v ktorej sme videli Toma Cruisa môžeme mať rôzne názory. Ja osobne tento film veľmi nemusím a dal som to jasne najavo v rebríčku TOP filmových katastrof roku 2017. Určite sa ale našli aj diváci, ktorí neboli až tak sklamaní. Faktom ale je, že komerčne tento film prepadol. Universal rátajúci straty upustil od obrovských plánov a budovanie Dark Universe odsunul na neurčito. Štart nakrúcania Bride of Frankenstein bolo zastavené a vyzeralo to tak, že film možno nikdy neuvidíme.

Vyzerá to ale, že Universal myšlienku Dark Universa stále nepustil z hlavy. Predprodukčné práce na remaku nevesty z roku 1935 sa opäť spustili a oznámené boli prvé mená spájané s týmto projektom. Konkrétne ide o kameramana Tobiasa A. Schliesslera (A Wrinkle In Time), produkčnú dizajnérku Sarah Greenwood (Beauty and The Beast), skladateľa Cartera Burwella (No Country for Old Men) a kostímovú dizajnérku Jacqueline Durran (Beauty and The Beast). Minimálne mená spojené s Kráskou a zvieraťom vyzerajú nádejne.

Javier Bardem – Skyfall (zdroj: 007.com)

Oficiálne to vyzerá tak, že Javier Bardem zatiaľ ostáva hlavnou hviezdou tohto filmu a zahrá si Frankensteinovo monštrum. Otázkou ale je, kto bude hrať jeho nevestu. Pôvodne malo ísť o Angelinu Jolie, tá má však plné práce s pokračovaním Maleficent, a tak sa s ňou počítať nedá. Objavili sa špekulácie, že by úlohu mohla obsadiť Gal Gadot, avšak aj jej kalendár vyzerá byť tiež príliš plný na to, aby to bola pravda. Myslím ale, že vzhľadom na jej herecké kvality je to aj dobre.

Herecká zostava Dark Universe (Zdroj: Universal)

Pôvodne mal film Bride of Frankenstein stanovenú premiéru na 14. 2. 2019. Aktuálne nie je známe ani to, kedy by sa malo začať natáčať, hovoriť o dátume premiéry je teda viac ako predčasné. Čo sa bude diať s ostatnými plánovanými projektmi ako The Mummy, Invisible Man, The Creature From The Black Lagoon, Van Helsing alebo The Wolfman je vo hviezdach.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
24 + 2 =