DC Comics News #1

Každý, kto sa v posledných mesiacoch obtrel o DC comics, asi pozná iniciatívu Rebirth, v rámci ktorej hlavné DC komiksy momentálne vychádzajú. Vo februári tu začínajú tri nové či staronové komiksy. Úplne novým sú Super Sons, teamovka Batmanovho syna Damiana Wayna s Jonathanom Kentom, synom Supermana. Prvým obnoveným komiksom je Batwoman, ktorá sa vrátila už na stránkach rebirthovského Detective Comicsu a zachovala si homosexuálnu orientáciu.

Treťou februárovou mainstreamovou DC novinkou je nová Justice League of America. Tak ako všetky hlavné rebirthovské komiksy, aj ona bude vychádzať dvojtýždenne. Základ pre ňu vytvoril nedávny event Justice League vs. Suicide Squad, na konci ktorého Batman navrhol spoluprácu Killer Frost (poznáte ako Caitlin Snow vo Flashovi) a Lobovi. Tých doplnia Black Canary, Atom, Vixen a The Ray, ďalší homosexuál. Mimochodom, DC to s diverzitou myslí naozaj vážne, nedávno lesbické sklony prejavila Wonder Woman a všetci sa tĺkli do hlavy, že na to ešte neprišli, veď je to úplne logické… keď niekde žijú iba Amazonky.

Komiksovú bombu na február má však DC aj mimo rebirthovského mainstreamu. Ak ste sa niekedy zaujímali o Image comics a najmä ich začiatky, Wildstorm je pre vás známy pojem. Komiksovým fanatikom netreba predstavovať ani Warrena Elissa, ktorý vo Wildstorm dlho pôsobil. No a tento pán obnovuje svet a postavy vydavateľstva v sérii The Wild Storm, z ktorej neskôr vyjdú ďalšie tituly. DC samozrejme nespí na vavrínoch (aj tie sú otázne, lebo aj keď prvý diel Justice League vs Suicide Squad bol najpredávanejším zošitom decembra, v celkových výsledkoch DC brutálne za Marvelom zaostáva). Na marec pripravuje crossover Superman Reborn, ktorý má výrazne ovplyvniť všetky supermanovské tituly. A v apríli crossne Batmana s Flashom v minievente The Button, kde sa máme dozvedieť, ako a prečo sa dostala watchmenovská placka do prvého rebirthového one-shotu.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
12 ⁄ 4 =