DC Comics News #2

Začneme tam, kde sme minule skončili – pri marcovom a aprílovom mini-evente. Superman Reborn sa predstavil už minulý týždeň v  Supermanovi #18 (a to mal ešte úvod vo februárových číslach Action Comics). Pred pár dňami vydali v DC grafiku, v ktorej predstavujú, kto je za záhadným novým Clarkom Kentom, o ktorého zatiaľ v tomto evente ide (najpravdepodobnejšie to bude New52 Superman, ktorý predsa len nejako prežil, no zaujimavé sú aj možnosti ako Bizarro či jeden z prvých Supermanovych protivníkov Mr. Mxyzptlk). Odpoveď sa vraj dozvieme už v stredu v Action Comicse #975. Celý event ale nakoniec nebude až tak mini. Okrem dvoch čísel Supermana a rovnakého počtu Action Comicsov má mať tie-iny aj v tohtotýždňových zošitoch New Super-mana a Superwoman. No a v apríli nás čaká Superman Reborn: Aftermath, do ktorého, okrem spomínaných štyroch titulov, budú patriť aj Supergirl a Trinity.

 

 

V apríli však bude hlavným eventom The Button, ktorý majú naozaj tvoriť iba dve čísla Flasha a dve čísla Batmana. Dosah však má byť obrovský, keďže sa v ňom má riešiť jedno z najväčších tajomstiev Rebirthu – ako sú do hlavného DC Universa zapojené postavy z Watchmenov a prečo Batman objavil ich placku? Tento týžden navyše nový obrázok odhalil, že event bude znamenať aj návrat prvého Flasha Jaya Garricka. Okamžite nastúpili špekulácie o tom, že tým DC potvrdilo návrat prvého superhrdinského teamu Justice Society of America. Minulý týždeň na Emerald City Comics Cone zástupcovia DC potvrdili, že nový JSA komiks je v príprave.

Bane, muž, ktorý zlomil Batmanovi chrbticu, je populárna postava, no doteraz mu v DC venovali len tri minisérie a nejaké one-shoty. To chce ale zmeniť dvanásťdielny Bane: The Conquest, ktorý nadviaže na momentálny batmanovský príbeh I Am Bane. Tak, ako všetky tituly s touto postavou, ho bude písať Baneov stvoriteľ Chuck Dixon a kresliť už tradične Graham Nolan. Prvý diel výjde 3. mája.

 

Nespí ani Vertigo. Justin Jordan a Ibrahim Moustafa predstavili minulý týždeň osemdielny špionážny horor Savage Things, v ktorom sa jednotka od malička trénovaných zabijakov vymkne kontrole a terorizuje Ameriku. No a DC stále prináša nové crossovery, tentokrát s Looney Tunes. V júni by sa tak malo šesť DC postáv a teamov stretnúť s ich detskejšími náprotivkami. Batmanove cesty sa skŕižia s Elmerom Fuddom, pištole Jonaha Hexa pomôžu Yosemitovi Samovi, Lobo sa postaví proti Road Runnerovi, Martian Manhunter sa spojí s Marťanom Marvinom, Wonder Woman sa bude snažiť zastaviť Tasmánskeho diabla a Bugs Bunny sa stretne s Legion of Superheroes.

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 − 18 =