DC Comics News #5

DC Comics má momentálne dve hlavné ťažné sily. Popri Geoffovi Johnsovi sa ňou stal aj Scott Snyder. Ten prednedávnom konečne vysvetlil, ako to bude s Dark Days a Metalom. Má vzniknúť nový banner, Dark Matter, pod ktorým bude postupne vychádzať stále viac titulov a má byť akýmsi protipólom Rebirthu. A to hlavne v tom, že tituly pod ním budú úplne nové, s novými tímami a množstvom nových postáv.  Už vieme, že všetko začnú dva one-shoty – 14. júna Dark Days: The Forge a o mesiac neskôr Dark Days: The Casting. V auguste má potom začať 6-dielová miniséria Dark Nights: Metal. Z nej majú postupne vznikať ďalšie tituly. Už v septembri to má byť Abnettov The Silencer, nasledovaný komiksami Sideways, Immortal Men, Damage a New Challengers. Okrem Snydera budú písať Dan Abnett, Robert Venditti, James Tynion IV a Dan DiDio, no hlavnou prednosťou Dark Matter majú byť ilustrátori. A tu tiež DC vytiahlo esá – nik lepší ako Kenneth Rocafort, Jim Lee, Tony S. Daniel, Andy Kubert a Greg Capullo pod ich hlavičkou neilustruje.

 

 

Hlavná rebirthovská zápletka okolo zapojenia Watchmenov do zmien hlavného DC univerza na začiatku New 52 stále nebola úplne vysvetlená, aj keď záver crossoveru The Button ju výrazne poodhalil. Tento príbeh je tak zaujímavý predovšetkým pre fanúšikov Flashpointu a Batmana, ktorý sa tam stretne s niekým, koho už neočakával. A tak je Button čiastočne pokračovaním Flashpointu. Watchmenovskú záhadu mieni Johns definitívne vysvetliť v minisérii Doomsday Clock , ktorá začína v novembri.

 


Tom King vysvetlil,  čo mal znamenať jeho teaser na New Gods tituly. Pri príležitosti stého výročia narodenia Jacka Kirbyho pripravuje DC viacero špeciálnych titulov. V prvom rade dvanásťdielovú maxisériu Mistra Miraclea, ktorú bude písať práve King. Plus niekoľko špeciálov od iných autorov – New Gods, Darkseida, 70-kového Sandmana či Newsboy Legion a Boy Commandos. Plus vyjde TPB pôvodného Mistra Miracle a omnibus New Gods.

 

 

Greg Rucka znova opúšťa Wonder Woman a s ním od Diany odchádza aj výborný ilustrátor Liam Sharp. Ich posledné číslo bude rožšírená 25-ka. Podľa očakávania ich nahradí Shea Fontana. Wonder Woman tak od júla bude mať (minimálne na určitý čas) v rukách autorka známa z úspešného comicsu a kresleného seriálu DC Superhero Girls. Fontana bude navyše písať aj júnové 22. číslo Justice League. Výmena tvorcov Wonder Woman je jednou z prvých významných zmien DC Rebirthu. Ďalšie dve potvrdil nedávny augustový edičný plán. Aquaman a Deathstroke prechádzajú z dvojtýždňovej periodicity na klasickú mesačnú.

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 ⁄ 1 =