DC Comics News #6

Event Metal sa nám poriadne zahusťuje. Septembrový edičák skrýva nové one-shoty a tie-iny. One-shotov bude sedem a budú predstavovať Batmana pomiešaného s nejakou inou DC postavou. V septembri to budú Batman: The Red Death (Flash-Batman) a Batman: The Murder Machine (Cyborg-Batman), ďalšie mash-upy s Green Lanternom, Aquamanom, Wonder Woman, Doomsdayom a Jokerom nás čakajú v októbri a novembri. Septembrové čísla Teen Titans, Nightwinga (#29) a Suicide Squad (#26) budú tvoriť príbeh Gotham Resistance, v ktorom budú na týchto mixovaných Batmanov reagovať jeho villainovia.

 

 

Zaujímavé septembrové príbehy sľubujú aj Detective Comics a Action Comics. Prvý z nich rozbehne arc A Lonely Place of Living, jednoznačne inšpirovaný slávnym crossoverom A Lonely Place of Dying (obálka Detective Comics #965 je ponáškou na Batmana #441 z príbehu z roku 1989). V ňom sa Tim Drake stal tretím Robinom. Momentálne je pre Batmana mŕtvy, čitatelia však vedia, že sa nachádza v zajatí, kde od začiatku Rebirthu väzní niektoré postavy Mr. Oz. Jeho identitu stále nepoznáme. A práve tou sa bude zaoberať Action Comics v príbehu „The Oz Effect“, ktorý začína v septembrovom čísle 987.

 

 

V batmanovských tituloch sa nám to nejako zaláskováva. Po tom, čo na konci Batmana #24 (asi všetkým známy SPOILER!) požiadal Bruce o ruku Catwoman, si budú v Batgirl #15 vymieňať sliny Barbara Gordon a Nightwing. Inde sa zase chystá crossover Wonder Woman s Conanom. Tí si síce asi blízki nebudú, no túto spoluprácu DC s Dark Horse píše Gail Simone, čiže sa máme na čo tešiť.

 

Keď sme pri Wonder Woman, tú má od septembra písať James Robinson a zamerať sa na jej doteraz neznámeho brata. DC pripravuje aj pár ďalších špeciálnych titulov. Prvý je venovaný 25. výročiu objavenia sa Harley Quinn na televíznej obrazovke (epizóda „Joker’s Favor“ z Batman: The Animated Series). Okrem súčasných autorov príbehov Harley – dvojice Amanda Conner a Jimmy Palmiotti – a jej tvorcu Paula Dinniho sa na one-shote bude podieľať aj duo Chip Zdarsky a Joe Quinones. Je to ich prvá práca pre DC, známi sú predovšetkým ako tvorcovia marvelovského Howard the Duck.

Ďalšou zaujímavou publikáciou je obnovenie Showcase, titulu, ktorý znamenal koncom 50. rokov znovuzrodenie mnohých DC hrdinov Zlatého veku (prvý príbeh Flasha Barryho Allena v Showcase #4 pre mnohých historikov znamená začiatok veku strieborného). Tentoraz však pôjde zase o reprintový titul, v ktorom si v americkom stánku za 9,99 USD budete môcť kúpiť päť relatívne nových DC komiksov. Prvé číslo by tak na 126 stranách malo priniesť Rebirth a trinástku nového Batmana a jednotky Wonder Woman a Justice League, doplnené starším Batman & Robin#30.

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 × 4 =