DC Comics News #7

Všetci už netrpezlivo čakajú na prvú časť Metalu, ktorá vyjde budúcu stredu. Máme už definitívny line-up, ktorý sa dá kúpiť aj ako tričko z tour nejakej kapely. Okrem hlavného eventu bude batmanovských sedem one-shotov, jeden one-shot Hawkmana, dva mini-crossovery Rebirth titulov a dve časti prelude, ktoré už vyšli. Na Comic-Cone Scott Snyder zverejnil obrázok šiestich Batmanov z one-shotov. Posledného, The Batman Who Laughs, si zatiaľ nechal pre seba. Vraj to bude leader.

 

 

DC v San Diegu oznámilo aj pár ďalších pripravovaných projektov s Batmanom. V Batman: White Knight si Bruce vymení úlohu s Jokerom. Kreslí a píše Sean Gordon Murphy, známy napríklad z titulu Punk Rock Jesus. Digitálna séria Harley Quinn and Batman má byť prequelom k animáku Batman & Harley Quinn. Od Comic-Conu prešli dva týždne, no DC už stačilo zverejniť ďaľsie dva batmanovské komiksy. Crossover s Dynamite Batman/The Shadow bude mať pokračovanie (s opačným poradím v názve). A Bruceov najnovší partner Duke Thomas zahviezdi pod novým menom v minisérii  Batman & The Signal. Všetko by to malo vyjsť na jeseň. 

 


Naplno sa rozbehli aj oslavy výročia narodenín Jacka Kirbyho. Prvé dva špeciály – New Gods a Newsboy Legion & The Boy Commandos – príliš neoslnili, no recenzie na prvú časť nového Mistra Miracla sú viac ako pozitívne. Je to naj komiks tohto týždňa. Tom King má ambíciu vytvoriť z tejto 12-dielnej série dielo na úrovni Watchmenov či The Dark Knight Returns.

 

 

Samozrejme, rozvíja sa aj množstvo vedľajších projektov. Fanúšikovia hororu si nájdu svoje v októbrovej antológii DC House of Horror – tá bude napriek temnému ladeniu stále obsahovať klasické DC postavy. Legendárny Neal Adams začne v novembri šesťdielnu minisériu o Deadmanovi. Obálka prvého čísla bude svietiť v tme. A pod značkou WildStorm odštartuje druhý komiks The Wild Storm: Michael Cray, venovaný Deathblowovi. S Warenom Ellisom ho bude písať Bryan Hill a v prvej časti si tento zabijak vezme na mušku Green Arrowa.

 

 

Posledným novým oznámeným komiksom je Gotham City Garage, na antifašistickú nôtu napísaný madmaxovský náklad. Vychádzať začne taktiež budúcu stredu, a to digitálne. Jeho predlohou je rovnomenná séria akčných figúrok. Hlavnou témou je žena na motorke a ako postavy sa objavia Big Barda, Catwoman, Harley Quinn, Hawkgirl aj Supergirl.

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
9 ⁄ 1 =