DC Comics News #9

Aké komiksy vyšli tento týždeň? Čo nás čaká ten budúci? Na aké paperbacky sa oplatí pozrieť? Odpovede na tieto otázky vám prináša naša rubrika o komiksoch z dielne vydavateľstva DC Comics.

Tak ako po celý minulý rok, ani začiatok roka 2018 sa nevyhol poriadnej dávke Batmana. Jeho hlavný titul v čísle #38 prináša zaujímavú detektívku, točiacu okolo klasického originu a niekoľkých nových postáv. Tom King v tomto zošite dokazuje, že titul sa stále zlepšuje, a kresba Travisa Moorea je úchvatná. Ak ste nového Batmana ešte neskúsili, možno práve teraz je ten čas.

Do polovice sa vo svojom štvrtom čísle dostala miniséria Batman: White Knight. Výmena úloh Batmana a Jokera (tu vystupujúceho pod menom Jack Nipier) je fascinujúca a Sean Murphy tak písmom, ako aj kresbou vytvára jednu z najlepších minisérií dneška. No a začiatkom roka vyšlo aj prvé číslo očakávaného titulu Batman and the Signal. To trocha sklamalo mierou, akou bolo závislé na znalostiach iných titulov, v ktorých vystupoval Duke Thomas, hlavne batmanovských príbehov Zero Year a Endgame, no aj titulu We Are Robin.

 

 

Dvadsiatkou skončila minulý týždeň séria Cyborg. Je to trochu škoda, lebo príbehy Vica Stonea boli vždy zaujímavé. Tu však chýbalo väčšie prekvapenie, a tak si titul nenašiel dostatočnú podporu fanúšikov. O dve čísla menej sa dožila Superwoman, ktorá končí tento týždeň. Tá doplatila predovšetkým na zmätky pri propagácii titulu, ktorá naznačovala, že hlavnou hrdinkou bude Lois Laneová. Tá však už na začiatku prepožičala titul superženy Lane Langovej, ktorá medzi komiksovými fanúšikmi nie je až taká populárna. Komiksu tak nedokázal pomôcť ani crossover Superman Reborn.

 

 

Do polovice sa dostala aj séria Mister Miracle. U kritikov ide stále o najúspešnejší titul. Šiestym zošitom skončil prvý príbeh, ktorý bude vydaný v paperbacku v apríli. Scott Free a Big Barda sa vo svete New Gods poriadne rozbehli, a tak predpokladám, že DC Comics bude tlačiť na Toma Kinga, aby zamýšľaným dvanástym číslom neskončil. Určite nie je ľahké popri dvojtýždňovom Batmanovi (King ho chce písať do stovky) zvládať takto odlišný a náročný titul, no predaje má stále slušné.

 

 

Ďalším výborným tohtotýždňovým komiksom je Wonder Woman #38. James Robinson sa po úvode konečne poriadne rozbehol v príbehu Diany a jej brata. Na poslednej strane prináša do súčasného DC sveta ďalšiu postavu, známu hlavne fanúšikom Wonder Woman predchádzajúcich desaťročí. Kresba Emanuely Lupacchino dostáva titul na úroveň, ktorú mal pred odchodom Grega Rucku.

 

 

Z rebirthových súborných paperbackov v týchto dňoch vychádzajú štvrté čísla Aquamana a Nightwinga. Oba tituly obsahujú zväčšený zošiť číslo #25, takže bude čo čítať. Aquamana v príbehu Underworld navyše začal maľovať Stjepan Sejic a pozerá sa na to skutočne výborne.

 

 

Pre priaznivcov starších DC komiksov vychádzajú prvé príbehy Suicide Squad, ktoré Robert Kanigher napísal ešte pred vznikom samostatného titulu pre tento tím. Paperback Suicide Squad: The Silver Age prináša šestnásť nadupaných čísel, a preto ak máte radi akčné komiksy zo 60. rokov, je to pre vás ako stvorené. Nové vydanie originu Black Lightning: Year One súvisí, samozrejme, so seriálom, ktorý čoskoro spustí televízna stanica CW. Z novších vecí by som upozornil na kompletku minisérie Superman: The Coming of the Supermen, ktorú písal aj ilustroval Neal Adams. Nenadväzuje na nič, a tak k nej stačí poznať Supermanov origin (SPOILER – Krypton znova ožije) a trocha z Kirbyho (ďalší SPOILER –  Apokolips je zničená).

 

V Česku vyšiel minulý týždeň dvadsiaty siedmy komiks DC Komiksového kompletu s názvom Wonder Woman: Ztracený ráj. Ten sa skladá z dvoch príbehov. V Gods of Gotham bojuje Diana proti Jokerovi, Scarecrowovi a Poison Ivy. Titulný príbeh zase otvára priamu konfrontáciu Diany so svojou matkou. Tešiť sa už môžete na JLA: Hřebík. Ide o alternatívny príbeh o tom, ako defekt na aute spôsobí, že Kentovci nenájdu záchrannú loď s malým Kal-Elom, a ako je aj vďaka tomu všetko v DC svete trocha inak.

 

V Amerike budúci týždeň okrem začiatku Damage (o ktorom som písal v minulom článku) vychádza napríklad komiks Super Sons #12, ktorý je epilóg crossoveru Super Sons Of Tomorrow. Ten ma trocha sklamal a namiesto zlepšenia pôsobia všetky jeho tri pôvodne výborné tituly akosi strnulo. Naopak, v poslednom čase sa zlepšil komiks Green Lanterns, preto som veľmi zvedavý na záver príbehu A World Of Our Own.

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 + 6 =