Dead Day – Jeden deň v roku patrí mŕtvym

Predstavte si situáciu, že by sa mŕtvi na jeden deň v roku vrátili. Presne táto situácia čaká svet v pripravovanej sérii Dead Day od vydavateľstva AfterShock Comics. Návrat však nemusí nutne znamenať, že všetci budú po tomto dni schopní sa vrátiť k bežnému životu. Niektorí mŕtvi sa síce prídu rozlúčiť, ale niektorí využijú svojich 24 hodín na pomstu.

„Vždy som bol fanúšik tvorby svetov, ktoré formovali veľké udalosti. Najmä takých, v ktorých jeden moment vytvoril záplavu individuálnych príbehov a práve premisa Dead Day má potenciál byť rovnaká,“ vyjadril sa scenárista Ryan Parrott pre The Hollywood Reporter.

„Myslím si, že inšpirácia prišla zo skutočnosti, že keď starnete, znamená to, že začnete strácať ľudí, ktorých milujete. Nikdy som nemal šancu dať zbohom svojim starým rodičom predtým, ako odišli, a pamätám si na čas po ich smrti, keď som mesiace prežíval zvláštne sny, v ktorých som sa s nimi rozprával, a keď som sa zobudil, boli jednoducho preč. Napadlo mi teda, čo ak sa to stalo… ale na celom svete?“

Dead Day je celkovo tretia spolupráca Parrota s vydavateľstvom AfterShock Comics. „Vždy mi poskytli rovnováhu medzi kreatívnou slobodou a citom pre komerčné nálady na trhu. Dali mi množstvo šancí jednoducho rozprávať príbehy. Vytvoril som futuristickú robotiu vražednú záhadu (Volition) a rozprávkový Shakespearovský road trip (Oberon). A teraz? Psychologický horor o dni, keď sa vracajú mŕtvi. AfterShock má obrovskú dôveru vo svojich tvorcov a ja im budem navždy vďačný.“

Sériu bude kresliť Evgeniy Bornyakov (You Are Obsolete) a kolorovať Juancho Velez. Pre prvé číslo vytvoria covery Andy Clarke a Jose Villarubia a taktiež Francesco Francavilla. Prvý zošit bude dostupný od 15. apríla.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 ⁄ 4 =