Deadpool ovládol víkend, Thanos mieri k dvom miliardám

Prvotné správy hovorili, že by Deadpool 2 mohol zaútočiť na rekordný otvárací týždeň pre film s R ratingom, ktorý debut tohto hubatého superhrdinu vytvoril v roku 2016. Deadpoolovi sa ale rekordnú hranicu 132 miliónov prekonať nepodarilo a so sumou 125 miliónov dolárov obsadil „až“ druhé miesto. O necelé dva milióny v tomto rebríčku prekonal minuloročný hororový hit It. Táto suma mu však stačila na to, aby ovládol tržby uplynulého víkendu. Na medzinárodných trhoch Deadpool utŕžil 176 miliónov a tesne sa tak celosvetovo prehupol cez hranicu 300 miliónov, čo na štart samozrejme nie je vôbec zlé. Pre štúdio Fox je to rekordný otvárací týždeň mimo USA a prekonaný tak bol štart filmu X-Men: Days of Future Past vo výške 174 miliónov.

 

 

Na druhom mieste sa umiestnil megahit Avengers: Infinity War. Americké kiná mu tento víkend priniesli tržbu 28,7 milióna a na domácej pôde sa tak dostal už na sumu 595 miliónov, čo ho radí na ôsme miesto historických tabuliek. Je ale vysoko pravdepodobné, že Thanos pôjde ešte o niekoľko priečok vyššie. Zahraničie prisypalo ďalších 84 miliónov a celková suma, ktorú si Avengers pripísali na svoje konto, sa vyšplhala už na závratných 1,81 miliardy dolárov. Najúspešnejší superhrdinský film histórie sa vďaka tejto sume dostal už na štvrté miesto rebríčka najvyšších medzinárodných tržieb. Pred ním sú už len dvojmiliardové snímky Star Wars: The Force Awakens (2,068 miliardy), Titanic (2,187 miliardy) a Avatar (2,788 miliardy). A je vysoko pravdepodobné, že Thanos sa do tejto vyberanej spoločnosti za hranicou dvoch miliárd postupne prepracuje.

 

 

(zdroj: boxofficemojo)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 ⁄ 9 =