Dinosauri sa s chuťou pustili do konkurencie

Keď sa v roku 2015 vrátili dinosauri na strieborné plátna, bol to návrat vo veľkom štýle. 14 rokov po Jurassic Park 3 málokto veril, že by táto značka mohla urobiť výraznejšiu dieru do sveta. Opak bol ale pravdou a Jurassic World nakopal zadok všetkým, ktorí odhadovali priemerné tržby. Celkový zárobok vo výške 1,6 miliardy dolárov kataputoval tento film na štvrté miesto celkových tabuliek, z ktorého ho zosadil až relatívne nedávno Thanos. Pokračovanie bolo teda isté.

Miliardáááá…

Jurassic World: Fallen Kingdom síce nezačalo tak bombasticky ako jeho predchodca, ale to sa dalo viac-menej čakať. Pohľad na úvodný víkend je ale aj tak viac ako pozitívny. 150 miliónov na domácej pôde dáva zelenú odhadom o domácej tržbe v rozmedzí 350 – 375 miliónov dolárov. Veľmi zaujímavé sú ale aj čísla zo zahraničia, kde sa už Jurassic World premieta už tri týždne. Na sume 561 miliónov dolárov má suverénne najväčší podiel Čína, kde je Chris Pratt a jeho dinosaurie dobrodružstvo obrovským hitom.

O tom, že piate pokračovanie tejto série získa miliardu, už nepochybuje asi ani najväčší pesimista. Aktuálne zárobky vo výške 711 miliónov dolárov tomu dávajú za pravdu. Odhaduje sa, že dinosauri by sa mohli zastaviť až na cifre 1,1 miliardy dolárov.

Nemali by sme tie veľké jašterice tiež vymlátiť?

Čísla Fallen Kingdom sú veľmi pozitívne aj z pohľadu toho, že musel v kinách čeliť ťažkej konkurencii. S Incredibles 2 zdieľajú veľmi výrazne svoju cieľovku. A pravdepodobne aj toto súperenie sa podpísalo pod výrazný 56 % prepad oproti otváraciemu víkendu. Aby sme ale boli fér, rodinka superhrdinov otvorila naozaj masívne a tak sa trošku vyšší prepad dal čakať. 350 miliónov na domácej pôjde a 134 miliónov zo zahraničia prisypalo do kasičky celkovo 485 miliónov. Nevyzerá to síce ako obrovské číslo, ale dá sa predpokladať, že minimálne v zahraničí tento animák nejaký ten dolár získa. Ako som už avizoval pred týždňom, Incredibles 2 majú premiéru rozloženú prakticky cez celé leto.

Solo, rušia kvôli tebe sólovky…

A čo zvyšok rebríčka? Na piatom mieste tržieb amerických kín máme Deadpoola 2, ktorý sa už prehupol cez hranicu 700 miliónov. Stále smutnejší pohľad je na Sola, ktorý skončil o miesto nižšie. Vďaka celosvetovým tržbám 353 miliónov sa hovorí o pozastavení prípravy všetkých ďalších sóloviek zo sveta Star Wars. V porovnaní s celkovými tržbami už Avengers: Infinity War prihadzujú iba drobné a aktuálne sa už dostali na sumu 2,03 miliardy dolárov. Štvrté miesto v all time rebríčku tak vyzerá byť už definitívne.

Budúci týždeň nás nečaká žiadna žánrová novinka, a tak o doláre z tohto segmentu bude pokračovať bitka medzi superhrdinskou rodinkou a dinosaurami.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
5 + 9 =