Dnešok je dňom, ktorý zmení pohľad na všetko!

Dnes (28.03.2016) je deň, kedy oficiálne vychádza Virtuálna Realita menom Oculus Rift. Slovensko medzi krajiny prvej várky nepatrí, ale my vám čo nevidieť prinesieme všetky informácie ohľadne VR a všetko, čo ku tomu patrí.

Predstavte si že ste doma na gauči, ale oči a uši prijímajú informácie z VR-ka. Nachádzate sa na Novom Zélande, fúka morský vietor a nikde nie je ani nohy. Aj na takéto veci sa tešíme pri VR-ku. Virtuálna Realita robí niečo s mozgom čo sa u väčšiny ľudí deje na lodiach. Mozog „vidí“ niečo iné, čo nohy cítia. V tomto prípade je to pomerne podobné, len s tým rozdielom, že sa nehojdáte na lodi hore dolu. Potápanie sa so žralokmi, lietať medzi budovami Paríža ako sokol, či sa prechádzať  sa po zničenom svete a veľa iného. Stránka Multiverzum bude jedna z mála, ktorá bude informovaná okamžite a aktuálne ohľadne VR.

social-vr-featured-chris-700x420
zdroj: (roadtvr.com)

Je to len otázka mesiacov kedy sa budeme na svet pozerať už iba cez VR. Na svete je už aj prvé VR kino, nakoľko už máme aj 360 stupňové kamery. Aktuálne sa o prvenstvo bijú Oculus Rift a HTC vive (Sony VR som do nich ani nepočítal, vysvetlím neskôr).

Budúcnosť je tu…

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

eM

narodil som sa a teraz sa snažím prežiť až kým neumriem...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
1 × 27 =