Doctor Strange: dobráci, záporáci, kúzelná moc a infinity gem

Posledné dni boli bohaté na informácie okolo snímky Doctor Strange. Preto vám dnes prinášame sumár noviniek o filme, ktorý otvorí kúzelnú sféru v MCU. Novinky priniesol časopis Entertainment Weekly, ktorý nám už priniesol aj prvé obrázky Doctora Strangea.

Jedno z najodvážnejších obsadení v snímke Doctor Strange, ak nie vôbec v celom MCU, bolo obsadenie herečky Tildy Swinton do role the Ancient One. V komiksoch sa jedná o staršieho aziata, ktorý je mentorom Doctora StrangeaBarona Morda.

Kevin Feige pomenoval toto obsadenie, ako jednu z tradičných zmien, s ktorými Marvel Studios prišlo už aj v minulosti. „Dobrým príkladom je Jarvis, ten je v komiksoch starý pán, ktorý hrdo slúži Avengerom ako majordóm. V MCU sa stretávame s Jarvisom ako umelou inteligenciou, ktorá sa neskôr stáva Visionom.“

Kevin Feige prezradil, že neustále hľadajú možnosti a spôsoby ako robiť veci inak. Ak vezmeme do úvahy, prvé inkarnácie Ancient One prídeme nato, že dnes by už nemuseli byť tak zaujímavé. To čo fungovalo voľakedy, nemusí fungovať dnes. Bez ohľadu na dejové linky komiksov a nášho filmu, je Ancient One titulom, ktorý vekmi mohlo zastávať viacero ľudí. Veľmi skoro sme sa dostali k otázke, čo keby Ancient One bola žena? Oh, to je zaujímavý nápad. [lusknutie prstami] Tilda Swinton! Whoah! To je nápad! prezradil Kevin Feige o roli Ancient One.

tilda_swinton_screencrush
Tilda Swinton/Ancient One (zdroj: screencrush.com)

Priamo na adresu Tildy Swinton sa vyjadril spôsobom, že ide o chameleóna, pri ktorom je divákom úplne jedno aké pohlavie stvárňuje a v tom je úžasná.

Ďalší pán na holenie je Chiwetel Ejiofor, ktorý vo filme stvárni postavu menom Karl Mordo. Táto postava je z komiksov známa ako Baron Mordo. Herec Ejiofor prezradil, že jeho postava má s Ancient One veľmi dlhý a intenzívny vzťah. Vzniká tu však otázka, akú rolu zohrá postava Morda v príbehu. Donedávna sa hovorilo, že pôjde o hlavného záporáka. Lenže…

Chiwetel_Ejiofor_variety
Chiwetel Ejiofor/Karl Mordo (zdroj: variety.com)

Marvel dlho mlčal o roli herca Madsa Mikkelsena. Avšak, konečne prehovoril. Mads Mikkelsen stvárni zatiaľ neznámeho hlavného záporáka. Opäť sme sa však nič viac nedozvedeli (tlieskam Marvel a čo fotky Spider-Mana? Dostaneme len nohu či len ruku?). Existuje teda možnosť, že Mads Mikkelsen stvárni záporáka známeho ako Dormammu? A ak áno, tak je tu už spomínaná otázka: akú rolu zohrá postava Karla Morda? Mimochodom, ak vás zaujímajú aj iné zaujímavé herecké obsadenia s tohto filmu, klikajte SEM.

Mads Mikkelsen
Mads Mikkelsen/Neznámy hlavný záporák (zdroj: comicbook.com)

Opäť spomeniem časopis Entertainment Weekly, ktorý nám spomínané informácie priniesol. Taktiež, sme sa vďaka nemu dozvedeli ako bude Doctor Strange vyzerať. Avšak, aké budú jeho schopnosti? To nám opäť prezradil Kevin Feige. Dokáže zosielať kúzla, ktoré v komiksoch majú veľmi krkolomné názvy. Nechceme sa tomu vyhýbať, pretože to je to čo robí Doctora Strangea Doctorom Strageom. Disponuje plášťom levitácie, ktorý mu dovoľuje lietať, nie však spôsobom ako Superman alebo Thor. Bude môcť vytvárať svetelné výboje a používať ich ako štít, ale zároveň ich používať aj ako druh zbrane. Taktiež, má schopnosť vytvárať portály, ktorými môže cestovať po celom svete.

To znie ako celkom rozsiahle portfólio schopností. Kevin Feige však dodal, že to nie je ani zďaleka všetko. Bude naozaj zaujímavé sledovať, ako budú jeho schopnosti vizuálne stvárnené. Prejdime však k tej najhorúcejšej téme. Tou sú samozrejme Infinity Stone/Gem (drahokamy/kamene nekonečna)!!!

Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch/Doctor Strange (zdroj: variety.com)

Každý jeden film v MCU je skladačkou vo veľkej hre, ktorá vyvrcholí v snímke Infitity War a to príchodom Thanosa. Táto hra zahŕňa hľadanie šiestich kameňov. Vyzerá to tak, že nám bude predstavený ďalší kameň nekonečna! Príchodom prvých obrázkov Doctora Strangea padla veľká pozornosť na klenot, ktorý Strange nosí na krku. Názov klenotu je Eye of Agamotto.

Feige prezradil, že film ma údajne obsahovať viacero relikvií (napr. plášť levitácie, Eye of Agamotto), ktoré sú v cudzích rukách nebezpečné. Dokážu manipulovať s pravdepodobnosťou či časom. Týmto možno prezradil, že klenot Eye of Agamotto bude naozaj TIME GEM (kameň času). To by bolo úžasne! Síce sme tak nejako rátali s tým, že práve Strange bude ten, kto prinesie ďalší kameň nekonečna do MCU, no aj tak toto „potvrdenie“ potešilo!

Ja osobne sa na snímku Doctor Strange neskutočne teším. Benedict Cumberbatch sa podľa prvých obrázkov ukázal ako ten správny predstaviteľ a pevne verím, že nikoho svojim hereckým výkonom neurazí. Nateraz nám ostáva čakať na prvý trailer a tešiť sa na premiéru, ktorá bude 04. 11. 2016!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

(zdroj: comicbook.com/EW.com/marvel.com)

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 − 7 =