Doctor Strange: Mágia je viac ako svaly a technológie!

Nedeľné ráno sa nieslo v znamení vety „DC…DC everywhere„. Páni z DC Comics konečne pochopili, ako to robiť a naložili nám upútavky svojich chystaných snímok. To, čo nám nakoniec ukázali, si môžete pozrieť TU a ešte aj TU. Teraz však prejdime od štúdia, ktoré ešte stále experimentuje k štúdiu, ktoré už má svoje zabehnuté univerzum a vie, ako sa to robí. Marvel nám tento rok prinesie ešte jednu snímku. Marvel Studios je známe tým, že každá snímka sa nesie v inom filmovom žánri. Po úžasnej Civil War nás čaká film, ktorý nám odkryje magickú časť MCU. Premiéra filmu sa nezadržateľne blíži a SDCC 2016 bol tým správnym miestom, kde predviesť ďalší trailer k snímke Doctor Strange, ktorého v hlavnej úlohe stvárni britský národný poklad Benedict Cumberbatch.

HRDINA BEZ ORIGINU S ORIGINOM?

Spočiatku sa o snímke Doctor Strange hovorilo ako o filme, kde nemáme čakať žiadny origin (pôvod). Tejto teórii hrala do kariet aj zmienka o Strangeovi v snímke Captain America: Winter Soldier. Prečo by nejaký hodnostár z radov Hydry spomínal egocentrického chirurga bez akýchkoľvek schopnosti? No a nakoniec bol spomenutý v jednej vete spolu s Bruceom Bannerom, ktorý ako vieme, mení farbu vždy, keď nemá svoj deň. Trailer teda ukázal, že origin dostaneme. Ja len dúfam, že tú zmienku z filmu Winter Soldier nejako vysvetlia. Napríklad flashbackmi.

doctor_strange_trailer_number_two_01

REALITY, DIMENZIE A (MULTI)UNIVERZÁ!

Všetká tá mágia a kúzla, ktoré Doctor Strange do MCU prinesie, sú naozaj super, ale to podstatné je, že Marvel odkrýva teóriu alternatívnych svetov. Viete si predstaviť tie možnosti? Vravíte, že je to nezmysel a filmom to len ublíži? V tom prípade si treba dať facku, vziať pár komiksov, sadnúť si do kresla a čítať, čítať a čítať. Veľmi rýchlo pochopíte, že v komiksovej predlohe sú alternatívne reality, rôzne dimenzie a temné sféry úplne normálne! Nakoniec, Strangeovou úlohou je predsa chrániť našu realitu pred útokmi z tých iných/druhých realít.

doctor_strange_trailer_number_two_02

VETA „PÔJDEM PEŠO“ NABERÁ NOVÝ ROZMER

V minulosti sme vám priniesli obsiahly článok, v ktorom sme sa venovali ako obsadeniu vo filme tak aj schopnostiam samotného Strangea. Jednou z jeho schopností, ktoré v tom čase potvrdil samotný Kevin Feige, bola schopnosť vytvárať portály, ktorými môže cestovať všade po svete. Ako nám teda trailer ukazuje, cestovať sa bude naozaj na veľkú vzdialenosť! Je viac než isté, že snímka bude opäť globálna a teda, že sa bude odohrávať na viacerých miestach/kontinentoch. No a do budúcna aspoň vieme, že sa Strange nebude tlačiť s Avengermi v quinjet-e.

doctor_strange_trailer_number_two_03

OKATÝ ZÁPORÁK, KTORÉHO MENO STÁLE NEPOZNÁME

Mads Mikkelsen, herec, ktorého rola je od začiatku prikrytá rúškom tajomstva. Začalo to ohlásením jeho obsadenia a neskorším potvrdením, že stvárni hlavného záporáka. Teraz nám trailer ukázal jeho vizuál a fakt, že zrejme ide o nejakého vodcu sekty, ktorá ma svojich stúpencov a prisluhovačov. Tam to však končí, pretože Marvel naďalej tají jeho meno. Trailer však potvrdil aspoň jednu vec a to, že nejde o záporáka menom Dormammu. Alebo áno? A čo tie okovy okolo krku na zábere nižšie? UPDATE: Herec Mads Mikkelsen stvárni menej známeho Strangeovho záporáka menom Kaecilius.

doctor_strange_trailer_number_two_04

NIGHT NURSE A ZAKRÁDAJÚCA SA SMRŤ!

Ako sme už avizovali, herečka Rachel McAdams vo filme Doctor Strange stvárni postavu menom Night Nurse. Vieme dokonca aj to, že sa nejedná o prvú Night Nurse v MCU a takisto, že Marvel pre potreby filmu siahol po menej známej verzii tejto postavy. Na jednom zo záberov nového traileru si môžeme všimnúť scénu, kde vidíme Strangea ležiaceho na nemocničnom lôžku. Nad jeho telom sa nakláňa Night Nurse s defibrilátorom v ruke. Scéna ako vystrihnutá z komiksovej predlohy s názvom „Oath“ (na SR vyšlo aj vrámci UKK). Teší ma fakt, že uvidíme ikonické scény z komiksov a taktiež, že Strange bude mať naozaj blízko k smrti aj napriek tomu, že ide o mocného mága.

doctor_strange_trailer_number_two_05

ŽIADNY AVENGER? JE TONY STARK POISTENÝ?

Jedna zo scén naozaj potešila zástancov/fanúšikov rozvitého a prepojeného sveta MCU. Konkrétne ide o scénu, kde sa na mesto New York pozeráme z vtáčej perspektívy a vidíme ako sa „láme“ v štýle Inception. Orliemu oku fanúšika neušla ikonická budova s veľkým „A“ známa ako Avengers Tower. Tam sa však odkazy na prepojené univerzum končia. Keďže však ide iba o trailer je to pochopiteľné. No zamrzelo by, ak by takáto udalosť ostala bez povšimnutia ostatných hrdinov. Ibaže by v tom bola mágia. 😛

doctor_strange_trailer_number_two_06

STRANGE V PLNEJ VÝBAVE

Strangea vidíme aj v plnej výbave a to konkrétne s drahokamom Eye of Agamotto (hovorí sa o ňom, ako o ďalšom infinity stone/geme) a jeho povestným pláštom. V komiksovej predlohe má tento „plášť“ vlastné vedomie a jedná sa o živú „vec“. Scéna jemne naznačuje, že sa toho dočkáme aj vo filme. Ja pevne dúfam, že áno!

doctor_strange_trailer_number_two_07

INCEPTION BEZ DICAPRIA

Nakoniec len treba dodať, že ohýbanie reality vyzerá skvele! Akčné scény, ktoré nám týmto film môže ponúknuť, sú celkom zaujímavé. Samozrejme, nejednému filmovému nadšencovi prišli tieto scény známe a niečo podobné sme už videli v spomínanom filme Inception z roku 2012. Tam hviezdil vtedy ešte „bez-Oscarový“ Leonardo DiCaprio. Rozdiel je jedine v tom, že tu tie scény vyzerajú oveľa viac vizuálne prepracované. Myslím si, že sa máme na čo tešiť!

doctor_strange_trailer_number_two_08

Nakoniec len treba dodať, že snímka Doctor Strange bude plná zvučných hereckých mien ako Benedict Cumberbatch, Mads Mikkelsen, Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor, Scott Adkins, Rachel McAdams a Benedict Wong. Slovenská premiéra je stanovená na 3. november 2016.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 ⁄ 8 =