Doktor Who bude po prvýkrát žena!

Geronimo!

Dohady, fámy a fabulácie sa stali skutočnosťou. Trinásty Doctor Who sa prvýkrát v histórii zregeneruje do ženského tela. Stvárni ho Jodie Whittaker, ktorú poznáme zo seriálov Broadchurd (BBC – hrá v ňom aj 10. Doctor David Tennant), Black Mirror a filmu Attack the Block.

 

 

Casting rozpútal očakávanú vlnu kontroverzie… internet bublá, diskutujúci hejtujú a fanúšikovia si ťukajú na čelo. Jodie je mladšia než Peter Capaldi a je ženou, tým pádom bude jej podanie Doctora diametrálne odlišné. Uvidíme, možno sa bude nenápadne podobať na energickejších rebelov v podaní Tennanta a Smitha.

Doctor Who sa od začiatku identifikoval ako muž a po 50+ rokoch bude ťažšie zvyknúť si na smer, ktorý prinesie nový showrunner Chris Chibnall. Každý je zvedavý, kam sa po odchode Stevena Moffata a dvanásteho Doctora v podaní Petra Capaldiho bude seriál uberať.
Ešte predtým nás čaká ich rozlúčka vo vianočnom špeciáli z pera Stevena Moffata. Tu sa stretne trinásty Doctor s úplne prvou inkarnáciou Doctora, ako už bolo teasované v závere poslednej epizódy. Pôvodne ho v 60. rokoch hral William Hartnell, vo vianočnom špeciáli ho stvárni David Bradley (Harry Potter, Game of Thrones).

 

 

Čo si myslíte o tom vy? Pozdáva sa vám výber?

 

Zaujímavosť: Medzi možnými kandidátkami sa vyskytla aj Hayley Atwell (Agent Carter, Capitan America) a Phoebe Waller Bridge (Broadchurch).

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Sarger

„Nechci bejt materialistická mrcha týhle party, ale co rizikovej příplatek?“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 + 28 =