DuckTales : Reboot, ktorý sa vydaril

Nadpis je správny. Existuje minimálne jeden reboot, ktorý sa podaril, dokonca sa odvážim tvrdiť, že je lepší ako originál. Hovorím o DuckTales (bez medzery, nové nemajú medzeru), respektíve o Káčerove.

Nostalgické okuliare bokom. Káčerovo patrí do zlatého fondu animovaných seriálov, aspoň tých západných, ale v skúške času veľmi neobstojí. Príbehy sú nápadité a kreatívne, no postavy sú ploché a nudné. Deťom to nevadí, dospelých môžu fascinovať klasická animácia no… niečo tomu chýba. Vážne, pustite si to teraz. Často je to predvídateľné, stereotypné a dobrá polovica častí je jednoducho nudná.

(zdroj: imdb.com)

Tie nové sú však iná káva. Hlavne preto, že na nich pracuje tím, ktorý má za sebou jeden z najlepších Disney seriálov – Gravity Falls (Mestečko záhad). Ak ste Gravity Falls nevideli, mali by ste to napraviť. Nepoviem vám prečo, je škoda čokoľvek o tom prezradiť dopredu. Ten seriál jednoducho za to stojí, je plný zvratov, vtipov a dobrých postáv.

To isté môžeme povedať aj o DuckTales. Tvorcovia chápu, prečo bolo Mestečko záhad také populárne, tak isto chápu, čo mali fanúšikovia radi na pôvodnom Káčerove, čo je príťažlivé pre komiks o Strýkovi Držgrošovi. Zobrali to, zmixovali a výsledok je vtipný a chytrý moderný animovaný seriál pre celú rodinu.

(zdroj: imdb.com)

Aby sme neostali len pri prázdnych frázach. Nové Káčerovo, respektíve Kačacie príbehy (ako znie oficiálny distribučný názov) sa začína od začiatku. Nanovo nám predstavuje charaktery, pričom Hui, Dui a Lui majú už odlíšiteľné charaktery. Prerábky sa dočkali aj iné postavy, a hlavne sa nanovo budujú vzťahy. Trojičky v prvej časti prvýkrát stretajú Držgroša. Remake dostali aj záporáci, pribudlo aj pár nových („zukemberovský“ Mark Beaks). Čo sa týka zmien charakterov, osobne milujem to, že Gyro má výrazný nádych šialeného vedca a Dúfus je záporná postava. Áno, ten malý tučný Dúfus – v novej verzii ide o malého sociopatického milionára.

Príbehy v DuckTales čerpajú poetiku z pulpovej literatúry, ale majú výrazný rodinný nádych, čo býva občas otravné. Inak sú zábavné, plné humoru, popkultúrnych odkazov a hlavne majú nejaký zastrešujúci príbeh. V prvej sérii sa hlavný dej točí okolo Magiky, v druhej sérii sa zase po prvýkrát v histórii rieši matka trojčiat a jej osud!

(zdroj: imdb.com)

Animácia je fajn. Je zjednodušená, trochu generická, hranatá ako snáď u všetkých súčasných Disney seriálov, avšak stále má v sebe čosi osobité. Pripomína komiksovú kresbu a je svižná a akčná. Tvorcovia sa neboja zjednodušovania, karikovania, ale i fascinujúcich veľkých scén.

David Tennant, Beck Bennett, Ben Schwartz, Danny Pudy, Jim Rausch. To je len zopár mien, ktoré prepožičalo hlasy postavám, a v angličtine je to úžasné. Hlavne Tennant ako strýko Držgroš je vynikajúci, naozaj dodáva postave uveriteľný škótsky rozmer.

(zdroj: imdb.com)

Čokoľvek by som už napísal boli by spoilery. DuckTales sú plne fantastických momentov, o ktoré vás nechcem ukrátiť. Navyše, keby som teraz neskončil, tento text by mal asi dvadsať strán. Zo seriálu je vonku prvá séria – 23 dielov (vrátane úžasného dvojdielneho finále), a druhá ich má mať 25 (vonku je 16). Na Comic-Cone Disney zverejnil promo na ďalších desať dielov a zdá sa, že to bude parádna jazda! Magika sa má vrátiť a hrdinov čaká mimozemská invázia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
16 − 13 =