E3 2018 – EA (Electronic Arts)

V preview článku, ktorý ste si mohli prečítať minulý týždeň, som EA konferenciu na E3 prezentoval ako niečo, kde sa neočakávajú veľké prekvapenia. Battlefield V, Anthem a športové tituly od EA Sports mali byť tými najdôležitejšími časťami tejto konferencie. Zároveň som ale upozorňoval, že potrebujú aj niečo navyše. Po katastrofálnom minulom roku si treba napraviť povesť a dostať k svojej značke trochu pozitivity. Poďme sa pozrieť na to, či sa im to podarilo.

Battlefield

Ako prvá hra prichádza spomínaný Battlefield V. Už dávnejšie sme sa dozvedeli, že sa bude odohrávať počas druhej svetovej vojny. Dvaja vývojári z DICE predstavili niekoľko noviniek, ako napríklad pojazdné obranné mechanizmy, opäť vylepšenú deštrukciu okolitého prostredia (tanky prechádzajúce domami vyzerali fakt dobre) a podobne. Najväčšou novinkou ale bude asi nový Battle Royale mód. Po úspechu PUBG, Fortnite a ďalších podobných hier bolo jasné, že podobný mód prinesú aj ostatné herné firmy. Call of Duty ho oznámilo pomerne nedávno a dnes nasleduje Battlefield. A očakávam, že v priebehu E3 nás pár podobných oznamov ešte čaká. Pravdupovediac, sám som zvedavý, ako takýto mód bude vyzerať pri vysokorozpočtovej hre, akou je práve Battlefield. Na záver nám ešte povedali, že hra bude obsahovať aj single-player, ale o ňom sa viac informácií dozvieme zajtra, na konferencii Microsoftu.

Športové hry

Od Battlefieldu sa presúvame k FIFE 19. Najväčšou novinkou ročníka bude oficiálna licencia UEFA Champions League. Tá bude prítomná takmer vo všetkých módoch, od kariéry cez príbehový mód až po FUT. Inak, priamo na pódiu mali vystavenú aj trofej pre víťaza Ligy Majstrov, čo bolo celkom cool. Pekným prekvapením, pri príležitosti začiatku futbalových Majstrovstiev sveta, je možnosť zadarmo si vyskúšať plnú verziu FIFA 18. Akcia platí od 9. do 15. júna, takže hor sa sťahovať.

Ďalej boli zo športových hier predstavené NBA LIVE 19 a Madden NFL 19. Žiadne zásadné novinky neoznámili, pravdepodobne sa ich dozvieme v priebehu leta. Až na jednu – NFL sa po viac ako dekáde opäť pozrie aj na PC. Všetci dvaja fanúšikovia NFL na Slovensku určite jasajú.

Služby

S príchodom Andrewa Wilsona, CEO Electronic Arts, sme sa na chvíľku presunuli od hier k službám. Andrew spomínal streamované hranie a cloudové služby. EA ich síce ešte nemá pripravené, ale do budúcna s nimi počítajú. Čo ale pripravené majú, je Origin Access Premier, služba pre majiteľov PC. Pokiaľ si túto službu predplatíte, dostanete k dispozícii všetky hry od EA, vrátane najnovších titulov okamžite po vydaní. Cena tejto služby by, podľa IGN, mala byť 15 dolárov mesačne, alebo 99 dolárov ročne. To znamená, že pokiaľ viete, že si od EA chcete ročne kúpiť aspoň dve hry za plnú cenu, táto služba vám ušetrí peniaze a ešte dostanete ako bonus prístup aj k ostatným hrám od EA a ich partnerov.

Star Wars

Po tejto krátkej epizódke sa dostávame naspäť k hrám. A prichádza asi najdivnejšie oznámenie novej hry, aké som kedy videl. K mikrofónu sa dostáva Vince Zampella, CEO Respawn Entertainment, tvorcov Titanfall. Ale nebol ani na pódiu, moderátorka si ho našla medzi divákmi. Už dlhšie sa vedelo, že Respawn pracuje na neohlásenej Star Wars hre. A práve k nej sme dostali dve zásadné informácie. Hra sa bude volať Star Wars: Jedi Fallen Order a odohrávať sa bude medzi Epizodámi III a IV. A máme aj približný dátum vydania. Malo by ísť o Vianoce 2019, čo znamená, že vyjde zhruba v čase, keď sa do kín bude dostávať Epizóda IX. Inak nevieme nič. Nevieme, aká to bude hra, nevieme žáner, platformy, nevideli sme žiadne video a dokonca ani obrázok.

Pri Star Wars ešte chvíľku ostaneme. Konkrétne pri Battlefront 2. Ako som spomínal v preview článku, Battlefront 2 bol masívny fail. Od vývojárov je pekné, že sa ospravedlnili a uvedomujú si, aké veľmi zlé to bolo. Mnoho ľudí si myslelo, že EA s podporou pre Battlefront 2 práve z týchto dôvodov skončí, ale vyzerá to tak, že opak je pravdou. Už budúci týždeň by mal prísť update zahrňujúci planétu a hrdinov z filmu Han Solo. Do budúcna plánujú vývojári do hry ďalšie módy a nový systém na vytváranie multiplayerových skupín s kamarátmi. A to nie je všetko, prísť by do hry konečne malo aj obdobie Vojny klonov, ktoré sa začne s planétou Geonosis a novými hrdinami ako Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Generál Grievous a Count Dooku.

Unravel

A teraz konečne k niečomu trochu inému a možno zaujímavejšiemu. Program EA Originals dáva vybraným indie vývojárom podporu na dokončenie ich projektov. Pod týmto programom vyšla platformovka Unravel a nedávne aj výborná co-op vec A Way Out. Ale práve druhé pokračovanie Unravel bolo v tomto bode konferencie oznámené. Čo viac, hra už je hotová a vyšla práve teraz. Presne tak, Unravel 2 si môžete kúpiť a zahrať okamžite.

Sea of Solitude

Ako ďalšia hra v tomto programe bola predstavená Sea of Solitude od berlínskeho štúdia Jo-Mei Games. Hra by mala byť o dievčati, ktoré sa cíti natoľko osamelé, až sa z neho stane monštrum. Počas hrania by sme mali zisťovať, prečo sa to stalo a, samozrejme, ako sa opäť stať človekom. Žáner mi zatiaľ nie je úplne jasný, osobne na mňa pôsobí podobne ako Journey. Uvidíme, čo z toho nakoniec bude.

Command & Conquer

Command & Conquer je jedna z obľúbených značiek, ktorú EA kúpilo a následne zabilo, vrátane štúdia Westwood, tvorcov tejto stratégie. Napriek tomu sa začínali objavovať správy, že na E3 sú bannery so znakmi typickými práve pre túto hernú sériu. Aj preto sa fanúšikovia začali opatrne tešiť na konferenciu EA. Správy sú dve, jedna dobrá, druhá ani tak veľmi nie. Áno, Command & Conquer opäť žije, bola oznámená nová hra z tejto série. Ale ako mobilná hra. Presne tak, Command & Conquer: Rivals je najnovšia mobilná hra od EA, ktorá inak nevyzerá (na mobilnú hru) vôbec zle. Toto ale asi nebude úplne presne to, v čo fanúšikovia dúfali.

Athem

S príchodom Andrewa Wilsona späť na pódium sa pomaly dostávame k hlavnému bodu celej tlačovky. Najprv si ale vypočujeme, ako EA darovala v mene hráčov milión dolárov trom rôznym dobročinným organizáciám. Následne na pódium prichádzajú zástupcovia Bioware a detailnejšie predstavujú Anthem. Je zaujímavé, že sa im v rámci takmer 15-minútovej prezentácie nepodarilo povedať nejako zásadne veľa noviniek, väčšinu vecí sme už vedeli.

Anthem bude akčná hra podobná napríklad Destiny. Budete mať jednu centrálnu základňu/mesto, kde sa bude odohrávať príbehová zložka hry, budete dostávať misie a podobne. Následne prejdete do voľného sveta, kde budete tieto misie plniť buď sami, alebo v kooperácii s kamarátmi, prípadne náhodnými ľuďmi. Je pekné, že mysleli aj na sólo hráčov, aj keď priznali, že tí to budú mať ťažšie. Čo sa týka Javelinov (teda robotických oblekov, v ktorých budete po svete Anthem lietať), na výber budete mať štyri rôzne druhy, ktoré budú fungovať viac-menej ako classy z klasických RPG hier. Pekné je, že si nebudete musieť vybrať len jeden z nich, ale pred každou misiou si budete môcť zvoliť, ktorý oblek sa vám najviac hodí. Hra bude obsahovať mikro transakcie, ale len vo forme predom známych kozmetických doplnkov. Nebude obsahovať žiadne lootboxy ani možnosť zakúpiť si hernú výhodu nad iným hráčom. Takisto môžeme očakávať rôzne formy DLC, od malých doplnkov, ako napríklad balík nových misií, až po veľké príbehové expanzie. Vývojári povedali, že Anthem je od začiatku dizajnovaný ako živá hra, teda hra, do ktorej nebude problém dodávať po vydaní veľké množstvo nového obsahu. Či je to dobrá vec, to si už rozhodnite sami.

A týmto sa ukončila prvá tlačová konferencia tohtoročnej E3. EA prekvapilo asi len jedinou vecou, a to bolo oznámenie Unravel 2, ktorý je hotový a dostupný na všetkých klasických platformách. Inak sa konferencia niesla v znamení stávky na istotu, pričom by niekto mohol povedať, že bola až príliš priemerná. Tak vlastne aj vyzerá väčšina hier od EA. Battlefield V vyzerá ako priemerný Battlefield, športy budú priemerné športové hry od EA a Anthem… Anthem síce vyzerá pomerne dobre, ale od Bioware asi všetci očakávame výnimočné tituly. A Anthem zatiaľ podľa mňa nevyzerá výnimočne po žiadnej stránke, možno s výnimkou tej technickej. V každom prípade, ako ďalšia bude nasledovať tlačovka Microsoftu a ďalej podľa časových možností aj všetky ostatné. Upozorňujem, že zo začiatku pravdepodobne uprednostním tlačovky tých veľkých firiem (MS, Sony) a až po nich budem spracovávať tie zvyšné.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Tayshren

Kallor shrugged. ' I have walked this land when the T'lan Imass were but children. I have commanded armies a hundred thousand strong. I have spread the fire of my wrath across entire continents, and sat alone upon tall thrones. Do you grasp the meaning of this?' 'Yes,' said Caladan Brood. 'You never learn.'

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
6 × 10 =