Fantastic Four : Antithesis #1 – Stávka na istotu

Neznámy objekt sa rúti na Zem. Pre Fantastic Four to znamená okamžitý poplach a hľadanie efektívneho riešenia. Čo to je za objekt a prečo má namierené práve na modrú planétu? Je to len predzvesť niečoho oveľa horšieho?

Neal Adams je už dlhé roky kresličskou ikonou. Jeho tvorbu si každý primárne predstaví s DC a postavami ako Batman, Superman a Green Lantern. Menšiu časť jeho portfólia tvorí aj práca pre Marvel, napríklad na sériách ako Avengers alebo X-Men. Adams však počas svojej kariéry nikdy nenakreslil plnohodnotný príbeh, ktorý by sa točil okolo najznámejšej Marvel rodinky – Fantastic Four. Ale keďže časy sa menia, Neal Adams si už môže Reeda Richardsa a spol. zaradiť do svojho portfólia hrdinov.

Príbeh prvého zošitu minisérie Antithesis je relatívne jednoduchý. Máme tu menší úvodný duel, ktorý nám ukáže Fantastic Four v najlepšej forme. Po drobnej civilnej medzihre sa ide na hlavný chod a tým je už spomínaný nebezpečný lietajúci objekt, ktorý sa rúti na Zem. Reakcia je klasická a každý, kto Fantastic Four aspoň trochu pozná, uvidí typickú šablónu, ktorá však funguje, takže to nepovažujem za chybu. Po obsahovej stránke je komiks priamočiary a dynamický a čerešničku tomu dá záverečný clifhanger. Štruktúrou je to osvedčená klasika, ktorá síce vyslovene nenadchne, ale aj tak budete radi, že sa to vyvíja týmto smerom, lebo takto to máme radi.

Ak sa vám zdá, že som dianie a prácu scenáristu Marka Waida sfúkol vcelku rýchlo, máte pravdu. Na jednej strane ani nie je veľmi čo rozoberať, ale na druhej, je tu prítomný faktor Neala Adamsa. Naozaj sa musím priznať, že som si kresbu tohto umelca všímal oveľa pozornejšie ako samotný príbeh. Je to totiž nádherné retro, ktoré ak vám sadne, vizuálne si užijete každý panel. Niekto by možno povedal, že Adams kreslí stále rovnako. Ja by som namietal, keďže on síce kreslí stále rovnako, ale rovnako dobre. Jediné, čo sa mi trochu nepozdávalo, bolo Adamsovo stvárnenie Thinga. Teším sa na ďalšie čísla, keďže je možné, že sa pozrieme aj do vesmíru, respektíve, že dianie získa oveľa širší rámec a tam sa môže Adams opäť predviesť v plnej sile.

Zošit Fantastic Four – Antithesis #1 by sa dal označiť ako veľmi lákavé retro. Záverečný clifhanger je z kategórie nečakaných a navnadenie na pokračovanie teda funguje na sto percent. Príbeh neobsahuje žiadne experimenty, ale príjemne hrá na istotu, a tak je to v tomto prípadne správne.

Druhého čísla tejto minisérie sa dočkáme 23. septembra.

  • Vydavateľstvo: Marvel
  • Formát: zošit
  • Jazyk: anglický
  • Rok vydania: 2020

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 − 5 =