Fantastické zvery a ich výskyt: Vzácna návšteva

Natáčanie prequelu Harry Potter s názvom Fantastické zvery  a ich výskyt (Fantastic Beast and Where to Find them) je v plnom prúde! Natáčanie bolo poctené vzácnou návštevou, a to nikým iným, ako samotnou J.K. Rowling.

Britská spisovateľka, ktorá sa preslávila príbehmi mladého kúzelníka, nie je len autorkou predlohy z roku 2001 ale aj samotnou scenáristkou snímky. Ide o jej prvú skúsenosť na poste scenáristky, avšak, všetci pevne veríme, že scenár filmu sa dostal do dobrých rúk (robiť niečo z lásky, je vždy lepšie, ako to robiť pre peniaze).

Tento názor zdieľa aj súčasný režisér snímky David Yates. Je vám meno režiséra povedomé? Dôvodom môže byť, že už režíroval štyri snímky z univerza Harry Potter. Konkrétne: Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009), Harry Potter a Dary smrti – časť 1 (2010) a Harry Potter a Dary smrti – časť 2 (2011).

J.K. Rowling prostredníctvom sociálnej siete Twitter upozornila o návšteve natáčania fotografiou s popisom, aký úžasný deň to bol.

Pre tých, ktorí o snímke ešte nepočuli, filmy (ide o celú trilógiu) budú sledovať príbeh výstredného „mágio-zoológa“ menom Newton Scamander, ktorého stvárni úžasný Eddie Redmayne. Mimochodom, ide o držiteľa Oskara za snímku Teoria všetkého (2014), kde stvárnil Stephena Hawkinga. Dej sa bude odohrávať zhruba 70 rokov pred prvým filmom Harry Potter. 

Prvá časť tejto trilógie sa v kinách objaví už 18. novembra 2016. Ja osobne sa hrozne teším! Váš názor??

(zdroj: Warner Bros./Twitter)

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 + 12 =