Fenomén menom Sága sa vracia

26. január 2022. Dátum, ktorý si treba zapísať do svojho komiksového kalendára. Práve v tento deň nás totiž čaká návrat legendy.

Po tom, ako si Brian K. Vaughan a Fiona Staples dali v roku 2018 pri čísle #54 prestávku, bolo oznámené, že veľmi populárna a kritikou uznávaná séria sa vráti. Sága #55 bude dvojdielnym číslom v rozsahu 44 strán za bežnú cenu 2,99 dolára. Celá séria by mala mať na konci presne 108 čísel, čo znamená, že sme ešte len v polke, a teda sa máme na čo tešiť.

Scenárista Brian K. Vaughan prezradil, čo by fanúšikovia mohli očakávať nielen v nasledujúcom čísle, ale aj v budúcom vývoji série. „Okrem mojej vlastnej rodiny, je spolupráca s Fionou Staples na sérii Sága najdôležitejšou vecou v mojom živote, takže nemôžem dostatočne poďakovať čitateľom a predajcom za ich trpezlivosť. Myslím si, že našich ďalších 54 čísel bude ešte šokujúcejších, podivnejších a veľkolepejších ako prvých 54. Takže sa nemôžeme dočkať, až sa čoskoro vrátime na pulty vo vašom miestnom komiksovom obchode.“

Fiona Staples k tomu dodala: „Skutočne mi chýbalo spojenie s čitateľmi prostredníctvom stránok Ságy, a preto som pripravená si vyhrnúť rukávy a znovu sa ponoriť do tohto sveta. Pokračovanie príbehu už smeruje na také miesta, v aké som ani len nedúfala. Som veľmi vďačná, že v tomto projekte môžeme pokračovať!“

(zdroj: image comics)

Sága debutovala v roku 2012, pričom práve v tomto roku Image Comics oslavovalo 20. výročie. Je teda viac než vhodné, že sa Sága vráti práve v roku, keď Image Comics bude oslavovať 30 rokov na trhu. Hlavnými postavami série sú Alana a Marko, dvaja milenci z opačných strán v mimozemskej vojne, ktorá trvá už celé generácie. Keď sa im narodí dcéra Hazel, oba národy ich označia za zradcov a začínajú ich prenasledovať, kvôli čomu sú manželia nútení utiecť a chrániť svoju dcéru.

Séria Sága zaznamenala obrovský úspech po komerčnej stránke, keďže sa predalo viac ako sedem miliónov kópií. Sága tiež získala množstvo ocenení vrátane viacerých Eisner Awards, Harvey Awards, Hugo Award, British Fantasy Award, Goodreads Choice Award, Shuster Award, Inkwell Award, Ringo Award a ďalších. Doteraz bola séria preložená do 20 jazykov.

Číslo #55 bude k dispozícii v komiksových obchodoch 26. januára, pričom spoločnosť Image Comics kvôli očakávanému vysokému dopytu žiada fanúšikov, aby si pred 3. januárom urobili predobjednávky.

Nové číslo Ságy, ale aj staršie čísla, si viete objednať a zakúpiť na stránkach Komiksového raja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 × 25 =