Fight Club, Avatar, pochybný zmrzlinár a totálny masaker!

Neviem, ako je to u vás, ale ja mám vcelku rád, ak sa komiks prepája s inými médiami. Či už ide o adaptáciu komiksu do filmu alebo seriálu, alebo ak sa stane komiks prostriedkom na rozšírenie filmového univerza. Sú tu ale aj prípady, keď je komiks prepojený s viac ako jedným médiom. A práve takéto rôzne presahy sú nosnou témou noviniek posledných dní. A na záver príde krvavý masaker!

O sérii Ice Cream Man sme písali začiatkom tohto roka, čo bol aj čas, keď táto séria debutovala. Už po prvom čísle som neskrýval nadšenie, keďže príbeh ponúkol zábavu, horor a prekvapivú pointu. Záhadný zmrzlinár tu pôsobí ako spoločný element jednotlivých príbehov a dôkazom toho, že ďalšie čísla v ničom nezaostávajú, sú aj veľmi dobré hodnotenia kritikov. Séria sa do dnešného dňa dočkala siedmich zošitov a k dispozícii je aj prvé súborné vydanie. Na Halloween, teda 31. októbra, je naplánované vydanie ôsmeho čísla a druhého súborného vydania by sme sa mali dočkať v decembri.

Ďalším dôkazom toho, že ide o veľmi zaujímavý materiál, je fakt, že produkčná spoločnosť Universal Cable Productions plánuje televíznu adaptáciu. Táto spoločnosť je podpísaná napríklad aj pod adaptáciou komiksu Granta Morrisona Happy! Max a Adam Reid napíšu scenár pilotnej epizódy. Za zmienku určite stojí aj fakt, že pod komiksovou sériou Ice Cream Man je podpísaný W. Maxwell Prince, ktorý bol za grafickú novelu One Week in the Library nominovaný na Eisner Award.

Opačným smerom, a teda z filmu do komiksu, sa poberie novinka z vydavateľstva Dark Horse Comics. Toto vydavateľstvo má bohaté skúsenosti s vydávaním adaptácií úspešných sérií na základe projektov Jamesa Camerona. Hovoríme tu napríklad o Terminátorovi alebo svete Votrelcov. A v tomto trende sa bude pokračovať aj v roku 2019, keď uzrie svetlo sveta komiks prepojený s filmom Avatar (2009).

Už názov Avatar: Tsu’tey’s Path nám napovedá, o čom táto šesťdielna séria bude. Sľubované sú nám doteraz nevidené udalosti, ktoré budú odkazovať na Cameronov film. Do tímu tvorcov bude patriť Sherri L. Smith, Jan Duursema, Dan Parsons a Wes Dzioba. O obálky sa postará Dough Wheatley. Dá sa predpokladať, že pôjde o prvý zo série podobných projektov, keďže Cameron by v rámci plánovaných pokračovaní svojho filmu potreboval opäť trochu oprášiť záujem o túto značku. Prvé filmové pokračovanie je naplánované na rok 2020. Prvého čísla komiksovej série sa dočkáme 16. januára 2019.

Veľký šmoula.

Tretia novinka berie jednu tému skrz niekoľko médií. V roku 1996 napísal Chuck Palahniuk román Fight Club. V roku 1999 ho David Fincher sfilmoval. V roku 2015 sme sa dočkali pokračovania, ktoré však Chuck a Cameron Stewart poňali ako komiks odohrávajúci sa desať rokov po konci pôvodného Fight Clubu. A podľa najnovších informácií si na rok 2019 si pôvodné duo Palahniuk a Stewart naplánovali návrat tohto príbehu. Na Fight Clube 3 bude pracovať aj leterer Nate Piekos, kolorista Dave McCaig a covery nakreslí David Mack. Túto grafickú novelu by malo vydať v 12. častiach vydavateľstvo Dark Horse. Chuck Palahniuk sa vyjadril, že Fight Club 3 by mal byť o tom, čo sa stane, keď sa potrebujete spojiť zo svojím nepriateľom. Prvého čísla, ku ktorému bolo zverejnených aj niekoľko coverov, sa dočkáme 30. januára 2019.

Na záver som vám sľúbil masaker. A prinesie vám ho BOOM! Studios a vzkriesená séria od Cullena Bunna The Empty Man. Séria debutovala v roku 2014, keď Bunn spolu s kresličkou Vanesou R. Del Rey (Redlands) priniesli dystopickú víziu sveta, ktorý zdecimovala neznáma choroba. Pôvod nákazy je neznámy, avšak následky sú desivé. Nakazených postihne obrovský nával hnevu, halucinácie, samovražedné sklony, stav katatónie alebo smrť. Séria sa dočkala šiestich čísiel a bola vydaná ako súborné TPB. V novembri tohto roku sa dočkáme akéhosi reštartu nemilosrdného sveta. Cullen Bunn sa dá tentoraz dokopy s kresličom Jesusom Hervásom (Clive Barker´s Hellraiser) a spolu nám prinesú iný pohľad na túto katastrofu. A aby sme boli verní téme kooperácie rôznych médií, tak iba dodám, že na adaptácii tohto komiksu pracuje 20th Century Fox. Dátum premiéry ale zatiaľ známy nie je.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 − 13 =