Film Tolkien – žeby sme sa konečne dočkali?

Každý, kto pozná nielen dielo, ale aj životný príbeh otca modernej fantastiky, oxfordského profesora a významného jazykovedca J. R. R. Tolkiena, musel niekedy uvažovať nad tým, aké úžasné by mohlo byť filmové spracovanie jeho života, i nad tým, prečo k nemu ani viac ako štyri dekády od jeho úmrtia nedošlo. Síce sa už v novembri 2013 objavili informácie, že sa filmová produkčná spoločnosť Fox Searchlight Pictures (sesterská spoločnosť 20th Century Fox) o takéto dielo pokúsi, avšak až do roku 2017 bolo správ o pripravovanom filme minimum. Vtedy sa na svetlo dostali prvé konkrétne informácie o režisérskom poste a filmovom obsadení a spolu s nimi niekoľko záberov priamo z natáčania, ktoré zachycujú mladého Tolkiena a jeho životnú lásku Edith Bratt.

Podľa týchto oficiálnych správ sa réžie chopil menej známy fínsky režisér narodený na Cypre Dome Karukoski. Scenár napísali David GleesonStephen Beresford, ktorý v roku 2015 získal cenu BAFTA za scenár k filmu Pride. Známejšie mená sa však objavili pri oboch hlavných postavách – úlohy mladého Tolkiena sa chopil Nicholas Hoult (Mad Max: Fury Road, X-Men: Apokalypsa), ktorý si už stihol strihnúť úlohu iného slávneho spisovateľa J. D. Salingera v snímke Rebel v žite z roku 2017. Do roly jeho milovanej Edith zas bola obsadená Lily Collins (S láskou, Rosie; Snehulienka).

Po tomto ohlásení sa však tvorcovia snímky na dlhý čas odmlčali a nevychádzali o nej žiadne informácie ani ďalšie fotky z natáčania, tobôž priamo zo samotného filmu. Až doteraz. Viaceré weby totiž 17. januára zverejnili informáciu o ohlásení dátumu premiéry, ktorá je stanovená na 10. mája 2019. Môžeme teda dúfať, že tento termín je reálny a že sa v najbližšom čase dočkáme ďalších materiálov zo samotného filmu a snáď aj prvého traileru.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 + 22 =