Finále 6. série THE WALKING DEAD

Finále seriálu The Walking Dead malo opäť 60 minút (okay, tentoraz 64 minút). O štyri minúty viac strachu o svoje obľúbené postavy. Pretože sa ku každému musela doniesť správa o príchode Negana. Okolo tejto postavy je tu dobrý rok obrovský „hype“ a sama neviem, či to seriálu skôr neuškodilo.

tumblr_o54cfc8yxT1rhmsfko4_1280
(zdroj: AMC Networks)

 

Neviem ako o tomto diele rozprávať bez spoilerov, tak ak ešte nie ste v tomto bode seriálu, prosím, otočte sa, dožeňte to a vráťte sa späť, aby sme mohli plakať spolu.

Celý diel sledujeme ako sa snaží naša skupinka dostať tehotnú Maggie do Hilltop-u, aby zistili, čo sa s ňou deje. Presnejšie s jej bábätkom. Počas celej cesty vidíme ako Rick nakazuje Abrahamovi cúvnuť s dodávkou a otočiť sa, pretože ľudí (tu by sa dalo rozprávať o hranici s monštrami) v skupinke Saviors je akosi mnoho a na jedného člena Rickovej posádky, by tak spadalo minimálne 5 ľudí. Čo logickými výpočtami vyjde, že by to nezvládli. Každým razom to však naberalo na komickosti. Uvidia nepriateľskú skupinku, zastanú. Vycúvajú a idú inou cestou. No keď už naozaj príde do tuhého, rozhodnú sa vziať Maggie na nosidlá a odkráčať si to s ňou. Tu sa však vrhajú priamo do jamy levovej.

Posledných 10 minút (konečne) sledujeme Negana. A musím uznať, v živote som nevidela tak vyklepaného Ricka. Celá finálna scéna mi spôsobila zimomriavky (naozaj sa mi rozklepali ruky v posledných sekundách epizódy), no potom to prišlo. Mohol mať, úžasný Joffrey Dean Morgan (herec Negana), preslov cez desať minút, mohol naháňať strach. Ale načo, keď epizódu ukončia obrovským cliffhangerom a my v podstate nevieme, koho umlátil svojou pálkou Lucille (ktorá, je mimochodom úžasná)?! Áno, uznávam, potrebovala som zopár minút, kým ma prešla táto vlna hnevu, ale i tak si myslím, že by najväčší efekt malo, keby sme sa to dozvedeli. Fanúšikovia sa predsa len počas čakania na ďalšiu sériu dopátrajú k tomu, kto to asi tak bol (nájdu fotky z natáčania, rozhodne…a niekto tam len chýbať bude).

Teraz budem vďaka tomu až do októbra všade čítať filozofické úvahy fanúšikov, ktorí v tej scéne vidia viac, než samotní tvorcovia. No rozhodne sa všetci zhodneme na jednom – bol to niekto z Rickovej pravej alebo ľavej strany! Presne takéto tie teórie sú. Sama neviem, ku ktorej by som sa mala viac prikláňať, ktorá mi je najviac sympatická. ANI JEDNA.

Už dávno bolo oznámené, že chcú z Negana urobiť najnenávidenejšiu postavu celého seriálu, a to by teda ohrozovalo ľudí z (doposiaľ) žijúcej Atlanta 5. Keďže vieme, že Carol sa na tomto mieste nenachádza, ostávajú nám už len Rick, Carl, Glenn a Daryl. Rick a Carl (najme Carl) majú v tejto časti komiksu obrovskú úlohu. Daryl sa v komikse nenachádza vôbec a preto je ťažké určiť aký osud mu scenáristi nadelili. Pri ňom by platilo, že by Negana znenávidela najväčšia skupinka fanúšikov, no to je presne ten dôvod, prečo by to nemal byť on – nechcú predsa, aby im klesla sledovanosť. A Glenn? Práve on je Neganova obeť v komiksovej predlohe. Na jednej strane, aj keď ho ľúbim, bolo by fajn, držať sa pôvodnej dejovej línie. Na druhej strane…to je presne to, čo fanúšikovia očakávajú, všakže?

Pri ostatných postavách si nie som až tak istá, že by vyvolali vlny nenávisti voči novému záporákovi. Mohli by sme ešte vravieť o Maggie a Michonne. No to mi príde naozaj pritiahnuté za vlasy. Negan by až takto neklesol (a AMC tiež nie). Predpokladám, že by neprešlo cenzúrou, rozmlátenie hlavy tehotnej žene. No tak fajn, vynadávala som sa, nemám ale dojem, že to pomohlo. Tento „úžasný“ ťah ma bude trápiť ešte veľmi dlho.

(zdroj: screen junkies)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
3 − 3 =