Flash sa dočkal nového nepriateľa

Barry Allen sa počas svojej existencie v komiksovom svete DC stretol s množstvom nepriateľov. Bojoval s rôznymi speedstrami, ako napríklad Reverse Flash alebo Godspeed. Ale v jeho galérii nepriateľov sa objavili aj bežní ľudia bez schopností ako Captain Cold. Tentoraz však bude čeliť oveľa väčšej hrozbe, ktorá bude kozmického pôvodu. Rogues Gallery, teda tím nepriateľov Flasha, sa rozšíri o nové meno – Paradox!

Odkiaľ však prišla inšpirácia pre vznik tejto postavy? Scenárista Joshua Williamson, ktorý sa aktuálne Flashovi venuje, má na to jednoznačnú odpoveď. Podľa jeho slov by Flashov najväčší nepriateľ mal byť niekto taký ako Anti-Monitor z eventu Crisis on Infinite Earths. Áno, práve tento event z 80. rokov bol pre Barryho Allena osudný, keďže položil život za záchranu ľudstva. A prsty v tom mal práve Anti-Monitor. Keďže Anti-Monitor je už veľmi dobre známa postava, rozhodol sa ním Joshua Williamson inšpirovať a práve tak vznikol Paradox. Na stránkach komiksu sa objavil v nedávno vydanom špeciálnom čísle The Flash #750.

The Flash #750

Williamson tiež poznamenal, že každý záporný charakter v zbierke Flashových „Rogues“ reprezentuje určitú vec. Napríklad Captain Cold ľad, Heathwave zase oheň a Gorilla Grodd myseľ. Preto uvažoval nad niečím, čo naozaj charakterizuje a reprezentuje čas a priestor, keďže Flash je veľmi dobre známym cestovateľom v čase, priestore a tiež medzi rôznymi dimenziami. Joshua Williamson dodal, že vždy rozmýšľal nad tým, či vôbec Flashovo konanie, ako cestovanie rôznymi dimenziami alebo vytvorenie „Flashpointu“, budú mať niekedy do budúcna následky a či je vôbec nejaká entita, ktorá to vníma. Odpoveďou je práve Paradox, ktorý o týchto udalostiach vie a celý čas ich sleduje. Nezostáva nám teda nič iné, ako dúfať, že si Flash s novým nepriateľom poradí a nevznikne ďalších milión alternatívnych realít.

Paradox

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 + 5 =