Game of Thrones: Skvelý úvod 6. série!

Game of Thrones majú za sebou prvú epizódu šiestej série a fanúšikovia sa všeobecne zhodujú na tom, že išlo o podarený úvod. Dostali sme pár odpovedí, ale ako to už býva, vyrojilo sa množstvo otázok. Vopred upozorňujem, že tento sumár je samý SPOILER a tak ak ste túto epizódu ešte nevideli, okamžite zatvárajte svoj internetový prehliadač a pre istotu vypnite aj počítač.

Jedna z top tém bolo to, či je John Snow naozaj mŕtvy. Na prvý pohľad sa môže zdať všetko vybavené, keďže sme videli jeho mŕtvolu ležať na stole obkolesenú jeho poslednými vernými. Prečo ale iba na prvý pohľad? Podľa mňa Snow nie je definitívne mŕtvy. Neviem síce ako, ale verím tomu, že ho ešte nejako naštartujú a podariť by sa to mohlo napríklad Melisandre, ktorá je po ruke. A predsa len, Snow má kráľovskú krv a ako sme už dávnejšie zistili, tá je mocná.

game-of-thrones-season-6-melisandre-750x522-1456178589

Keď už sme pri Melisandre, tak tá sa postarala asi o jeden z najväčších šokov úvodného dielu. Priznajte sa, koľkým z vás sa zborili ilúzie o budúcej matke vašich detí? Tento moment robí Melisandru ešte mocnejšiu a tajomnejšiu ako bola doteraz. Verím, rovnako ako sir Davos, že sa ešte ukáže v plnej sile a zradcom z nočnej hliadky nakope riť. Aj keď ich je 40.

061515-game-of-thrones-ramsay-750x522-1438615977

„Your pain will be pai for a thousand times over … i wish you could be here to watch.“Ramsay Bolton

To, že Sansa Stark prežila svoj bungee jumping bez lana, sme vedeli už vďaka trailerom. Dalo sa však očakávať, že jej bude veľmi horieť za pätami a že bude potrebovať menšiu výpomoc. Brienne je veľmi sympatická postava a práve takéhoto bodyguarda Sansa akútne potrebovala. Naháňačka však určite nekončí. Boltonovci totiž potrebujú kráľovnú severu.

Arya Stark to nemá tiež práve ružové, keďže na záver piatej série prišla o zrak. Hneď v tejto epizóde sa však začína istá forma výcviku a Arya tak bude určite nebezpečná aj slepá. Žeby Game of Thrones dostali svojho vlastného Daredevila?

Jaime-and-Cersei-Season-6-official-630x419

Cersei Lannister si tiež užila svoje. „Walk of Shame“ na konci sezóny a hneď na začiatku ďalšej, mŕtva dcéra. Jediným pozitívom tak ostáva fakt, že sa do hlavného mesta ríše vrátil brat/milenec Jaime. Dá sa očakávať, že spolu začnú v kráľovskom meste robiť poriadky a Cersei je dostatočne pomstychtivá na to, aby si to náležite užila.

Daenerys-with-the-Dothraki-Season-6-Official

Daenerys sa dostala opäť medzi Dotrakov, ale asi inak, ako si to predstavovala. Jediná pasáž, ktorá mi trochu vadila bola, žiaľ, táto. Najskôr sa „vedúci“ Khal rozosmeje na zozname titulov a prídavných mien, ktoré Daenerys nosí a následne mu stačí jediné slovo o tom, že je vdova po inom Khalovi a všetko je vybavené. Áno, povedala to ich jazykom, ale aj tak. Bez nejakého dôkazu to môže povedať ktokoľvek.

ellaria sand game of thrones trailer

„Weak men will never rule Dorne again.“Ellaria Sand

Veľké veci sa diali v Dorne, kde nastalo povstanie feministiek. Dá sa teda očakávať, že Dorn pôjde do vojny. A netreba dlho uvažovať nad tým, koho pôjde Ellaria pomstiť ako prvého.

Ak už teraz nie ste dostatočne navnadení, pozrite si trailer na druhú epizódu.

 

(zdroj: gameofthrones.com, hbo.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

2 thoughts on “Game of Thrones: Skvelý úvod 6. série!

  • 1. mája 2016 at 15:08
   Permalink

   Zdravím ta. Nie som autorom článku a nemám v pláne komentovať tvoje explicitné vyjadrovanie, no zaujíma ma, na základe čoho si došiel k takémuto záveru? Nemám totiž pocit, že ide o konštruktívnu kritiku, ale práve naopak o bezduché hejtovanie článku bez pridanej hodnoty. Ale keďže žijeme v dobe, kde máš právo slobody prejavu, ti chcem zagratulovať, že si ho využil práve takýmto inteligentným a premysleným spôsobom. 🙂

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 − 4 =